Coraz więcej małych i dużych przedsiębiorstw interesuje się profesjonalnymi usługami świadczonymi przez drukarnie. Najbardziej popularne jest zamawianie ulotek, które mają rozpromować działalność firmy i przybliżyć potencjalnym klientom jej zakres oraz szczegóły oferty. Warto mieć jednak świadomość, że doświadczona drukarnia może zaproponować nam także inne, pozwalające wyróżnić się na tle konkurencji rozwiązania. Na co warto zwrócić uwagę, kiedy chcemy z nich skorzystać?

Sam wydruk czy również projekt i obróbka grafiki?

druk etykiet kolorowych

Jeżeli interesuje nas druk etykiet kolorowych, powinniśmy wiedzieć, że podstawę dla realizacji takiego zamówienia stanowi poprawnie przygotowany plik graficzny. Możemy dostarczyć go drukarni we własnym zakresie lub zdecydować się na usługi firmy, która oferuje także zaprojektowanie grafiki. Decydując się na pierwszą z podanych możliwości, najlepiej wcześniej upewnić się, jakie wymagania dotyczące plików posiada wybrana przez nas drukarnia. Drugie rozwiązanie jest idealne dla osób, które cenią sobie kompleksowe usługi i nie mają konkretnego pomysłu na to, jak powinna wyglądać etykieta. Niemniej jednak bardzo ważne jest określenie, jakie mają być pełnione przez nią funkcje. W przypadku naklejek służących jedynie wewnętrznej identyfikacji jakiegoś zbioru przedmiotów możemy pozwolić sobie na skromniejszą szatę graficzną niż w przypadku etykiet, które mają wspomóc działania marketingowe.

Możliwości technologiczne drukarni

Przyciągnięcie uwagi klienta wymaga przemyślanej strategii, co często wiąże się z intensywną promocją określonych towarów i usług. Decydując się na druk etykiet kolorowych, sięgamy po sprawdzony sposób reklamy. Jeżeli wymarzyliśmy sobie etykietę, która będzie prezentować się wyjątkowo, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu uszlachetnień takich jak na przykład pokrycie jej warstwą lakieru UV lub wyróżnienie poszczególnych partii tekstu i obrazu za pomocą srebrnej albo złotej folii, wykonywanej metodą hot stampingu. W przypadku druku etykiet kolorowych, które mają zrobić jak najlepsze wrażenie na odbiorcy, istotne jest zapoznanie się z możliwościami technicznymi, jakimi dysponuje drukarnia. Czasami najprostsza naklejka to za mało i oczekujemy fantazyjnego kształtu lub niebanalnego wykończenia. Profesjonalna firma np. https://zebra-polska.com.pl/home/etykiety-kolorowe/, zapewni nam druk etykiet kolorowych w stu procentach zgodny z tym, czego oczekujemy. Warto mieć także świadomość, że im bardziej skomplikowane zlecenie, tym dłuższy czas jego realizacji. Ta wiedza na pewno pomoże nam odpowiednio zaplanować wszystkie etapy działań promocyjnych.