Najbardziej nowoczesne telefony komórkowe są bardzo wytrzymałe i rzadko się psują. Jednak co należy zrobić, gdy w nowoczesnym telefonie dojdzie do awarii? W takiej sytuacji lepiej jest oddać telefon do serwisu czy lepiej zatroszczyć się samemu o zakup zepsutego  elementu?

Jakie elementy do telefonu warto kupić?

              części gsmJeśli już wiadomo jaka część bądź części gsm uległy awarii to należy je wymienić, aby telefon zaczął działać. Naturalnie można pokusić się o samodzielny wybór oraz zakup części gsm (np. na stronie: https://parts-store.pl/pol_m_Czesci-do-smartfonow_Czesci-do-telefonu-421.html), co wpłynie na zmniejszenie kosztów naprawy.
 
 

Baterie do telefonów

                 Baterie do telefonów są bardzo rozległym tematem. Każda bateria posiada inne parametry gęstości, czasu pracy, pamięci oraz ceny. Do najbardziej popularnych rodzajów baterii można zaliczyć:
  • baterie niklowo- kadmonowe
  • baterie niklowo- wodorowe
  • bateria typu lionowo- jonowego

Folia ochronna na wyświetlacz

                   Folia ochronna ma za zadanie chronić wyświetlacz telefonu przed każdym mechanicznym uszkodzeniem np: zabrudzeniem, zarysowaniem czy ubiciem.  Do najbardziej popularnych rodzajów foli można zaliczyć:
  • folie klejowe
  • folie antyrefleksyjne
  • folie elekrostatyczne- bezklejowe
  • folie dostosowane na ekran dotykowy
               Folia ochronna w zależności od firmy może mieć inne oznaczenie oraz nazwę. Najlepszym wyborem są wysokiej jakości folie, które umożliwiają naklejenie na ekran telefonu bez pęcherzyków, bez oklejania się czy zwijania. Idealnie dobrana folia jest nie zauważalna na ekranie telefonu.
               Naturalnie należy wybrać folię dedykowaną do danego telefonu, dzięki temu można mieć pewność, iż folia w idealny sposób będzie chroniła ekran telefonu przed uszkodzeniami.

Ładowarka do telefonu

               Model oraz firma telefonu determinuje ładowarkę jaka powinna zostać użyta. Ładowarki różnią się między sobą tzw. końcówkami czyli wejściem, które łączy się z wejściem w telefonie.
                Oczywiście można wybrać oryginalną ładowarkę (jest droższa) bądź zamiennik, który jest dedykowany do danego modelu (zamiennik jest zawsze dużo tańszy). Naturalnie zamiennik oryginalnej ładowarki jest często różnej jakości- im tańsza tym jakość jest gorsza.
               Bardzo dobrą opcją są ładowarki samochodowe, które podłącza się bezpośrednio do gniazdka zapalniczki samochodowej. Jest to super rozwiązanie dla osób, które bardzo często podróżują samochodem.
 
              Na rynku jest bardzo duży wybór części gsm, jednak zawsze należy wybierać tylko najlepszej jakości zamienniki. Naturalnie jeśli nie można dostać oryginalnych części zamiennych.