Nie da się ukryć, że z wyborem butów piłkarskich, a więc korków możemy mieć duży problem, niczym z wyborem samochodu. Przy wyborze samochodu są rzeczy, które dla każdego z nas będą miały ogromne znaczenie. Na pewno jest to jakość, trwałość oraz również spalanie. Identycznie jest z butami piłkarskimi. Obojętnie czy są czarne, kolorowe, czy mają podeszwę SG czy AG, to muszą być po prostu idealnie dopasowane oraz świetnej jakości. Warto zaznajomić się z jakimi kwestiami musimy się zapoznać, aby dobrać idealne piłkarskie buty?

Najważniejsze jest nawierzchnia

Jak prawidłowo dobrać buty piłkarskieA więc jak prawidłowo dobrać buty piłkarskie? Na pewno musimy w pierwszej kolejności wziąć kilka ważnych rzeczy pod uwagę. Pierwszą z nich i chyba najważniejszą jest nawierzchnia. Buty piłkarskie FG/AG są idealnymi butami, które są przeznaczone na powierzchnię naturalną trawiastą. Nadają się idealnie na boiska, które są niezbyt ubite, ale także niezbyt grząskich. Z kolei buty SG-PRO lub SG są przeznaczone na boiska z nawierzchnią miękką, która jest pokryta naturalną trawą. Nadaje się wręcz doskonale na grząskie boiska.

Poziom zaawansowania gracza

Odpowiadając sobie na pytanie jak prawidłowo dobrać buty piłkarskie musimy wziąć pod uwagę również poziom zaawansowania osoby, która w danych butach zamierza grać. Gdy jesteśmy graczami profesjonalnymi , to powinniśmy wybrać tak zwane "meczówki". Są to buty dla piłkarzy, którzy grają profesjonalnie w piłkę z lig niższych, którzy wręcz uwielbiają sprzęt piłkarski o najwyższej jakości. Korki wykonane są z materiałów najwyższej klasy oraz zapewniają nam najwyższy komfort podczas gry. Buty te są wyposażone w liczbę największą nowoczesnych technologii. Kolejne buty piłkarskie są przeznaczone dla półprofesjonalistów. Buty te mają nieco inny charakter od korków profesjonalnych. W sobie zawierają wiele cech najważniejszych profesjonalnych butów. Jednak dzięki zastosowaniu materiałów bardziej ekonomicznych w częściach korków najmniej istotnych, są troszkę tańsze, a niżeli odpowiedniki profesjonalne. Ostatni rodzaj butów piłkarskich to buty piłkarskie dla amatorów. Korki w tymże stopniu zaawansowania są idealnym wyborem dla osób, które na pewno nie są zawodowymi piłkarzami, ale jednak na boisko wychodzą częściej, a niżeli raz w tygodniu. Materiały zastosowane w tych butach zapewniają nam komfort podczas gry jak i także olbrzymią frajdę z meczów ze swoimi przyjaciółmi. Zatem przy wyborze butów piłkarskich zwróćmy uwagę na nawierzchnię oraz stan zaawansowania graczy.