Okazuje się, że wybór rowerka odpowiedniego dla naszego dziecka jest bardzo trudną decyzją. Wiemy, że nasza decyzja ma bezpośredni wpływ na jego zdrowie. Zakup sprzętu zawsze dopasowany powinien być do jego zdolności ruchowych, wieku, upodobań dziecka oraz poziomu rozwoju. Mnogość dostępnych na rynku akcesoriów jak i także rowerków pozwoli nam na wybór wytrzymałego oraz bezpiecznego rowerka dla naszej pociechy. Gdy nasze dziecko jest już aktywne i nie potrafi usiedzieć, to przydadzą się pojazdy różnego rodzaju. Takim pojazdem jest właśnie rowerek. Musimy jednak pamiętać, że rowerek źle dobry sprawić może, że pociecha nasza się zrazi na długi czas do tego sportu. Z drugiej strony zaś zakup przemyślany wyrobić może w nim nawyk aktywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Rodzaje rowerków dla maluszków

rowerek trójkołowyDla maluszka najlepszym rozwiązaniem jest rowerek trójkołowy. Jednak rowerków tych mamy całkiem spory wybór. Różnią się one rozmiarami, materiałami, przeznaczeniem oraz oczywiście wyglądem. Można wyróżnić rowerek trójkołowy z korbami oraz takie z napędem łańcuchowym. Bezpośrednio to wpływa na geometrię oraz także na pozycję dziecka. Również istnieją rozbudowane rowerki 3w1 czy też 4w1. Niektóre mogą także pełnić rolę spacerowego wózka. Na rynku znajdziemy także lekkie, małe oraz plastikowe rowery, które mają także koła plastikowe, a ramę aluminiową czy też stalową. Wśród konstrukcyjnie zaawansowanych pojazdów znajdziemy także bez problemu rowerki o przeznaczeniu dla bliźniąt.

Kiedy inwestujemy w rowerek?

Rowerek trójkołowy to dosyć stabilny pojazd. Dziecko, które na nim siedzi nie musi dbać cały czas o utrzymanie równowagi. Musimy jednak pamiętać, że nie ma tak naprawdę jasnej reguły, która by mówią, że w wieku konkretnym dziecko w ogóle jest  stanie poruszać się na trójkołowych rowerze, a w nieco starszym wieku na rowerze z dwoma kołami. Wszystko jest tak naprawdę zależne od poziomu bezpośredniej sprawności naszego dziecka oraz aktywności wykazywanej. Alternatywą dobrą dla spacerowego wózka jest właśnie trójkołowy rowerek. W niego rodzice się mogą zaopatrzyć, gdy ich dziecko ukończy pierwszy rok życia. Pamiętajmy także, że sam zakres pola widzenia malucha jest większy o wiele i możliwości wpływania w większy czy też w mniejszy sposób na kierunek jazdy naprawdę dziecku sprawi całą masę frajdy oraz uciechy. Zadbajmy o to, aby także nasze dziecko było szczęśliwe oraz zadowolone. Dla dziecka zrobimy przecież wszystko.