Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami drobnych miedziaków czy też pliku banknotów – posiadanie portfela męskiego jest absolutną koniecznością. Nie bez powodu utarło się przekonanie, że jego wygląd jest wyznacznikiem statusu mężczyzny, zarówno społecznego, jak i majątkowego. Jaki zatem powinien być, aby nie tylko sprostać oczekiwaniom funkcjonalnym, ale również estetycznym?

Funkcjonalność w parze z estetyką

portfel męskiMogłoby się wydawać, że wypchany, gruby portfel męski może świadczyć o zamożności posiadacza. Nic bardziej mylnego. W istocie jednak jest przejawem niedbalstwa. Pierwsza zasada mówi o tym, aby był on dopasowany do reszty garderoby oraz prowadzonego stylu życia. Optymalnie byłoby posiadać dwa rodzaje - jeden skórzany portfel męski do codziennego użytku oraz drugi, idealnie sprawdzający się podczas nieformalnych sytuacji. Nie bez znaczenia pozostaje także jego funkcjonalność, wygląd zewnętrzny oraz kwestie bezpieczeństwa. Warto zatem przy wyborze idealnego akcesorium zwrócić szczególną uwagę na jego grubość. Im cieńszy, tym lepiej. Podobnie, jeśli chodzi o ilość przegródek. Im więcej, tym lepiej. Generalnie, obserwując dostępne w sprzedaży modele portfeli męskich, możemy dojść do wniosku, że bez względu na to, czy wybierzemy klasyczny fason czy sportowy, obecność czterech komór w każdym z nich jest standardowym wyposażeniem. Jedna przegroda na banknoty, druga na bilon, trzecia na karty kredytowa, zaś czwarta na rachunki.

Portfel męski w klasycznym wydaniu

Największą popularnością wśród przedstawicieli płci męskiej cieszą się modele klasyczne, czyli składane pojedynczo lub podwójnie. Przemawia za tym ogromna uniwersalność. Idealnie bowiem sprawdzają się w formalnych, jak i nieformalnych okolicznościach. Zapinane na magnes lub zamek, dostępne w kształcie kwadratu lub prostokąta. Stanowią idealne uzupełnienie casualowych i smart casualowych stylizacji. W szczególności, skórzane portfele męskie cieszą się wiernym gronem zwolenników. Pasują bowiem zarówno młodym mężczyznom, jak i tym w podeszłym wieku. Niech jednak nie wydaje nam się, że skórzana galanteria jest nudna. W sprzedaży bowiem znajdziemy wiele rozmaitych gatunków skóry, począwszy od skóry bydlęcej cieszącej się wyjątkową popularnością z racji wytrzymałości i umiejętności zachowywania nieskazitelnego wyglądu pomimo upływu lat. Dostępne w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru, od klasycznej czerni, po młodzieżowy granat czy awangardową czerwień. Skórzane portfele męskie są produkowane także z włoskiej skóry, garbowanej roślinnie.