Pokrowiec na telefon to najskuteczniejsza forma ochrony urządzenia przed zabrudzeniami, uszkodzeniami natury mechanicznej, a do pewnego stopnia również przed wilgocią. Tyczy się to zarówno tańszych modeli smartfonów, jak i najnowszych urządzeń marki Apple czy Samsung. Dobrej jakości pokrowiec to także możliwość personalizacji wyglądu smartfona, tak by dostosować jego wygląd do własnych preferencji oraz większa wygoda podczas codziennego użytkowania urządzenia – większość pokrowców wpływa na poprawę jakości chwytu (mają antypoślizgową powierzchnię), część modeli oferuje również dodatkowe funkcjonalności, takie jak funkcja stojaka (możesz ustawić telefon na biurku w pionie).

Jaki rodzaj etui na telefon wybrać?

W sprzedaży znajdziesz wiele typów etui na telefony. Wybierając nowy pokrowiec na swojego iPhone lub telefon dowolnie innej marki, zwróć uwagę na jego dopasowanie do telefonu. Najlepiej wybierać pokrowce dedykowane konkretnym modelom smartfonów, wtedy masz gwarancję ich dopasowania do rozmiaru i kształtu używanego przez Ciebie urządzenia. Poza kwestią dopasowania, pozostaje jeszcze kwestia wyboru konkretnego typu etui. W sklepie https://caseplace.pl znajdziesz kilka różnych typów etui wykonanych z nieco innych materiałów o określonych właściwościach fizycznych. Są to m.in. etui z poliwęglanu (twarde), z elastycznego tworzywa TPU (żelowe), klasyczne etui sylikonowe, drewniane, pancerne (zwykle łączenie poliwęglanu lub włókna szklanego z aluminium i tworzywem TPU), ze skóry ekologicznej lub naturalnej. iphone w ręce bez odpowiedniego etui

Kiedy wybrać określony rodzaj pokrowca?

 

  • Pokrowce z poliwęglanu – to idealny wybór dla posiadaczy ekskluzywnych modeli smartfonów. Takie pokrowce są niezwykle eleganckie, lekkie i bardzo trwałe. Sprawdzą się m.in. w przypadku najnowszych flagowców Samsung lub Huawei.
  • Pokrowce sylikonowe – to tanie, ale i niezwykle praktyczne pokrowce, które zapewniają dobrą amortyzację, gdy telefon wypadnie nam z dłoni.
  • Pokrowce z TPU – to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokrowców do smartfonów, dedykowany urządzeniom klasy ekonomicznej, jak i najnowszym wersjom iPhone lub flagowcom innych znanych producentów.
  • Pokrowce pancerne – to dobry wybór dla osób, które korzystają z telefonu w pracy, na placu budowy, w warsztacie czy zakładzie produkcyjnym. Tego typu pokrowiec w wysokim stopniu chroni telefon przed jego przypadkowym uszkodzeniem.
  • Pokrowce drewniane – to dekoracyjne wersje etui, które pozwalają na szybką personalizację wyglądu smartfona Samsung, LG czy Apple.
  • Pokrowce z klapka (książeczkowe) – ten rodzaj pokrowców zwykle wykonany jest ze skóry ekologicznej lub naturalnej i stanowi doskonały sposób na zabezpieczenie całej powierzchni telefonu, również jego wyświetlacza.