Wiele warsztatów czy niewielkich zakładów produkcyjnych w swojej codziennej pracy korzysta z różnych modeli spawarek, a także z przecinarek plazmowych. Urządzenia tj. przecinarka plazmowa magnum cieszą się w naszym kraju szczególnie dużym powodzeniem.

Niestety cena oryginalnych urządzeń tego typu jest dosyć wysoka, stąd pomysły wielu osób, by szukać przecinarek mniej znanych marek, na przykład chińskich odpowiedników tego typu urządzeń. Biorąc pod uwagę to, ile kosztuje oryginalna przecinarka plazmowa magnum, takie działanie nie jest pozbawione sensu.

[caption id="attachment_436" align="alignleft" width="230"]przecinarka plazmowa magnum Przecinarki plazmowe magnum na: www.eltrex.net.pl[/caption]

Czy jednak rzeczywiście warto wydawać większe pieniądze na sprzęt pochodzący od nieznanego producenta? Jak wygląda serwis tego typu urządzeń i czy w ogóle tego typu przecinarki mogą być naprawiane, jeśli ulegną awarii? Wszystko zależy od ogólnej kalkulacji kosztów. Jeśli przecinarki używamy jedynie sporadycznie i zależy nam przede wszystkim na samym cięciu metalu, a nie na dokładnym cięciu jakościowym, mniej znany sprzęt może okazać się w pełni wystarczający. Jeśli jednak potrzebujemy niezawodnej przecinarki do cięcia jakościowego, lepiej zainwestować w sprawdzone urządzenie od znanego producenta.