Rąbanie drewna to bardzo powszechna sztuka, które jednak wymaga sporego wysiłku, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z dużą ilością surowca. Na całe szczęście wraz z rozwojem technologii powstały specjalne maszyny, dzięki którym taka praca staje się dużo łatwiejsza oraz szybsza. Takie urządzenia to m.in. łuparki świdrowe WOM. To specjalne maszyny zasilane silnikami traktorów których moc przekazywana jest przez wał odbioru mocy. W przypadku łuparek świdrowych WOM cały proces odbywa się poprzez wprowadzanie do drewna specjalnego świdra, które zatopiony na odpowiednią głębokość, sprawia, że pień rozpada się na kawałki.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Łuparki świdrowe VOMW rynku istnieją także innego typu łuparki oraz rębaki. Jednak to łuparki świdrowe WOM cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Z pomocą tego typu narzędzi praca staja się dużo łatwiejsza i szybsza. Warto również zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Producenci łuparek świdrowych zadbali o to, aby ich urządzenia posiadały najwyższy z możliwych standardów w tej dziedzinie. Maszyny zostały wyposażone w szereg zabezpieczeń i kontrolek, dzięki którym ryzyko wypadku zostaje ograniczone do minimum.

Rodzaje łuparek

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów łuparek świdrowych . Urządzenia będą różnić się w głównej mierze pod względem wielkości świdra. Wybierając maszynę, musimy zorientować się w kwestii specyfikacji, ponieważ wszystko uzależnione jest od rodzaju pracy, do jakiej łuparka będzie delegowana. Jeżeli pragniemy porcjować drewno na opał do kominka bądź pieca, wystarczy nam łuparka świdrowa WOM z świdrem o śrenicy 60-80 mm, dostępna tutaj: https://forsplit.pl/pol_m_Luparki-do-drewna_Luparki-swidrowe_Zestawy-do-budowy-luparek_Luparka-do-drewna-do-ciagnika-156.html. Zastosowanie nieco bardziej przemysłowe lub np. planujemy łupić pnie o dużych średnicach, warto wyposażyć się w większe urządzenie przeznaczone do cięższej pracy.

Doskonała alternatywa dla siekiery

Wynalezienie łuparek świdrowych WOM to znaczne ułatwienie dla pracowników, którzy, na co dzień zajmują się przemysłem drzewnym, a gdyby nie specjalne maszyny ich fach byłby znacznie utrudniony. Łuparka świdrowa WOM przyda się także na działkach czy w pobliżu różnego rodzaju domków letniskowych w górach lub lesie. Taka maszyna zastąpi siekierę, a praca związana z kawałkowaniem drewna na opał, stanie się dużo łatwiejsza.