Od czasu do czasu mamy ochotę spróbować czegoś nowego. Szukamy alternatyw, do tego, co aktualnie mamy lub robimy. Jeżeli chodzi o aktywność na świeżym powietrzu, to coraz więcej osób decyduje się spróbować jazdy na rolkach i nic dziwnego, bo to wspaniałe hobby. Jest to idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym i to w dodatku na świeżym powietrzu. Wybierając swoje pierwsze rolki, często napotykamy barierę widząc wiele rodzajów rolek, w bardzo zróżnicowanych przedziałach cenowych. Które rolki wybrać i na co uważać przy zakupie rolek? O tym w dzisiejszym artykule!

Jaki rodzaj rolek wybrać?

rolki rollerblade

Pierwszym, z czym przyjdzie nam się zmierzyć, na drodze do kupienia idealnych rolek jest to, jaki ich rodzaj wybierzemy. Na rynku możemy spotkać kilka rodzajów rolek różniących się od siebie budową, skomplikowaniem, przeznaczeniem i stopniem trudności w opanowaniu jazdy danym rodzajem. Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem są rolki rekreacyjne, nazywane także rolkami fitness. Nie trudno się domyślić, że jest to najprostszy model służący do zwyczajnej jazdy po miejskim terenie. Jazda na takich rolkach wymaga minimum umiejętności, dzięki czemu jest to idealny, jak nie jedyny słuszny wybór dla początkujących. Oczywiście, jeżeli szukamy rolek dla pociechy, to zdecydujemy się raczej na dedykowane dzieciom rolki dziecięce zawierające mechanizm regulacji buta, dzięki czemu możemy zwiększyć jego rozmiar nawet o kilka centymetrów unikając tym samym zmiany sprzętu, gdy tylko stopa dziecka urośnie o rozmiar, czy dwa. Jeżeli interesuje nas nieco bardziej wyczynowa jazda, to możemy zastanowić się nad zakupem rolek agresywnych. Ich wzmocniona budowa pozwoli nam na wykonywanie akrobacji i tricków na skateparkach i miejskich poręczach. Ten rodzaj rolek jest oczywiście nieco trudniejszy do opanowania między innymi z powodu mniejszych twardszych kółek mających za zadanie stabilizować nogę. Obok rolek agresywnych mamy jeszcze rolki szybkościowe przeznaczone dla doświadczonych rolkarzy, którzy szukają sprzętu do szybkiej, często kompetytywnej jazdy. Ostatnim typem rolek, który zobaczymy w sklepach są hokejówki, przeznaczone stricte do gry w hokeja na betonie. Ich budowa nie różni się dużo od rekreacyjnych, jest jednak bardziej solidna, sztywna i zwrotna.

Dobre rolki na początek?

Skoro już wiemy, jakie mamy rodzaje do wyboru, pozostaje nam wybór sprzętu, który pozwoli nam na opanowanie podstaw jazdy na rolkach. Jak nietrudno zgadnąć nasze pierwsze rolki w 90% będą należeć do segmentu rekreacyjnego. Przykładem dobrych rolek tego typu są rolki Rollerblade. Dzięki solidności wykonania i dobrej jakości kółka rolki Rollerblade sprawdzają się doskonale zarówno przy stawianiu pierwszych kroków w rolkarstwie, jak i później w jeździe czysto rekreacyjnej. Warto wspomnieć, że rolki Rollerblade oferują nam nie tylko modele rekreacyjne, ale także czysto sportowe z segmentu wyścigowych, jak i wyczynowych.