Już niebawem majówka. Jako że pogoda nam sprzyja, warto rozejrzeć się za jakimś wyjazdem. Pierwsze, co nam przychodzi do głowy, kiedy myślimy o długim weekendzie to odpoczynek i regeneracja sił, a jak wiadomo, jeśli odpoczynek, to tylko aktywny. Nie ma dla organizmu nic lepszego niż ruch na świeżym powietrzu, dlatego dziś chcielibyśmy przybliżyć nieco idee trekkingu, który z roku na rok zdobywa u nas coraz większą popularność. Jeżeli szukasz czegoś, co z jednej strony da Ci w kość a z drugiej satysfakcje i relaks to trekking jest właśnie dla Ciebie!

Czym jest trekking?

Pierwszym, co musimy sobie ustalić, to sama definicja trekkingu. Otóż trekking to rodzaj pieszych wędrówek uprawianych często w trudnym, niedostępnym terenie, także przy użyciu kijków trekkingowych. Najłagodniejszą formą trekkingu jest oczywiście spacerowanie po własnej okolicy. Dla ciekawszych i odważniejszych jest trekking górski, którego pojęcie pojawiło się na kartach historii przez słynnego oficera brytyjskiej armii indyjskiej J. Robersa.

Dlaczego akurat trekking?

Wśród wielu męskich aktywności, może się wydawać dziwne wybieranie akurat wędrówek wśród górskich szlaków i leśnych pagórków. Warto jednak wspomnieć korzyści, które niesie za sobą uprawianie trekkingu. Otóż osoby regularnie uprawiające trekking mogą pochwalić się lepszą kondycją i znacznie okazalszą formą. Do tego dochodzi sam walor turystyczny. Planując nasze trasy, możemy zahaczyć o cuda polskiej, jak i światowej architektury i natury, co z pewnością stanowi argument samo w sobie.

Czego potrzeba do uprawiania trekkingu?

kijki trekkingowe

Inną kwestią jest samo rozpoczęcie przygody z tą wspaniałą pasją. Jak się bowiem okazuje, jest to jedno z takich hobby, do którego potrzebujemy bardzo niewiele. Przede wszystkim musimy mieć chęci i odrobinę wolnego czasu, reszta to kwestia drobnego wydatku. Pierwsze, co przyjdzie nam kupić, to dobrej jakości, wygodne i wytrzymałe buty. To, jakie obuwie wybierzemy, jest kluczowe, w końcu będziemy w nich przemierzać długie, często wielokilometrowe trasy w ciężkim, nierzadko skalistym terenie. Do tego warto zaopatrzyć się w kijki trekkingowe, które znacznie ułatwią nam przemieszczanie się poza utartym szlakiem, lub na cięższych, mniej dostępnych trasach. Kijki trekkingowe to doskonała pomoc, za naprawdę niewielkie pieniądze, dlatego warto je zakupić na samym starcie przygody z trekkingiem. Ostatnim elementem ekwipunku, o którym musimy pamiętać, jest oczywiście plecak. Odpowiedni plecak powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dopasowany do naszych potrzeb. Zależnie od tego w jak dalekie wędrówki zamierzamy się wybrać, idealny plecak będzie odpowiednio większy.