Każdy palacz ma swój ulubiony sposób palenia. Metod, jak i możliwości sprzętowych jest mnóstwo. na rynek wchodzą coraz nowsze modele przyrządów. Jedni wolą porządnego kopa, drudzy subtelne buszki. Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, jak i swoich zwolenników i przeciwników. Każdy znajdzie swój wymarzony sposób na palenie.

Lufka

bongo

Inaczej szklana rurka. Najczęściej o niewielkich rozmiarach. Przy korzystaniu z tego sprzętu trzeba uważać na komety, czyli końcówki popiołu, czy też miałkiego materiału. Podczas zaciągania się, kometa dostaje się do ust, jest to szczególnie odczuwalne przy końcówce. Na rynku są dostępne innowacyjne rozwiązania, które mają zapobiegać temu problemowi. Wewnątrz rury są umieszczone specjalne kulki (najczęściej kolorowe), które hamują okruchy. Niewątpliwą zaletą lufy jest jej przenośność. Bez problemu schowasz ją do kieszeni i zabierzesz w plener. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, nie nabijesz za dużo materiału. Bongo zdecydowanie daje większego kopa, a niżeli lufa. Nie jest to wadą, wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od sprzętu. Uwaga, na odpalanie na mrozie, zdarzają się pęknięcia od zmiany temperatury.

Fajka wodna

Istnieje wiele rodzajów bongosów. Wybór jest przeogromny. Najpopularniejsze jest przezroczyste bongo szklane. Możesz wybierać małe, czy długie. Oczywiście, im większe, tym możesz osiągnąć większą chmurę. Wodna faja pozwala na doskonałą filtrację. Dodatkowo rura często wyposażona jest w specjalne wypustki, które blokują kostki lodu. Umożliwia to schłodzenie pary, przez co jest ona przyjemniejsza dla gardła. Na popularności zyskują fajki ze specjalnymi dyfuzorami i perkolatorami. Ich cena jest znacznie wyższa, niż standardowego sprzętu. Nie mniej jednak zapewniają zaawansowaną filtrację. Dużą zaletą  fajek wodnych jest możliwość łatwego umycia urządzenia (szklanego). Niektórzy używają kostek do zmywarki, sody oczyszczonej, czy po prostu wyciora. Metod na czyszczenie jest mnóstwo. Ważne, aby po każdym użyciu wylewać wodę. Z kolei przed chęcią skorzystania napełnić świeżą. Każdy użytkownik powinien stosować się do tej zasady, by zachować czystość. Dbanie o bongo to podstawa!

Joint

Gibony są nieodłącznym elementem chilloutowej imprezy. Dla wielu palaczy liczy się możliwość własnoręcznego skręcenia blanta. Do tego sposób palenia - lolek najczęściej krąży wśród towarzyszy. Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań to samodzielnego palenia. W celu kręcenia należy zaopatrzyć się w bletki z tipami. Najczęściej pakowane są razem.