Badania przeprowadzone przez We Are Social wskazują, że Polacy, którzy mają stały dostęp do internetu spędzają w nim niemal 5 godzin dziennie. Aż trudno uwierzyć w to, jak wirtualna rzeczywistość ingeruje w nasze życie. Najprawdopodobniej sami czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. A przynajmniej do czasu, kiedy nasz dostawca przestaje świadczyć usługę.

Internet to niewyczerpane źródło możliwości. Tak potężne medium prędzej czy później musiało zostać wykorzystane do zarabiania. Co ciekawe, sieć daje możliwość zarobku niemal każdemu- wystarczy tylko znaleźć odpowiednią dla siebie branżę. Bardzo popularne (bo korzystne dla obu stron) są najlepsze programy partnerskie, czyli forma współpracy na linii bloger (właściciel strony) i sklep internetowy (lub usługa). Dlaczego taki układ jest korzystny? Ponieważ trudno tutaj o realne straty finansowe. Jedyną inwestycją jest czas, jaki trzeba włożyć w wykonanie wpisów, linków itd. Dużo też zależy od formy promowania wybranego, najlepszego programu partnerskiego. We wpisie omawiam kilka metod i opis ich działania. Może wybierzesz coś dla siebie?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko polega na promowaniu na swojej stronie/blogu np. konkretnego sklepu. Wygląda to tak: nasza strona „łapie” klientów i kieruje do sklepu na zakupy. Jeśli dana osoba złoży zamówienie i je opłaci, wówczas dostajemy prowizję (jej wysokość jest ustalana indywidualnie). Jeżeli klient zwróci towar, prowizje też musimy niestety zwrócić, trudno. A zatem- samo skierowanie klienta nic nie daje, trzeba go wcześniej umiejętnie przekonać do zakupu. Nawet najlepszy program partnerski wymaga trochę wiedzy i nieco pracy.

Jedną z metod promowania swojego najlepszego programu partnerskiego jest umieszczanie na własnej stronie recenzji danego produktu, lub jego szczegółowego opisu, ale w taki sposób, aby brzmiało to „po ludzku”. To nie może być marketingowy zbitek epitetów, ale żywa opinia realnego człowieka. Jeżeli czytelnik zostanie zachęcony naszym opisem, wówczas kliknie w umieszczony przez nas link, który przeniesie go bezpośrednio na stronę opisywanego przedmiotu (usługi). Warto też umieścić link gdzieś w środku wpisu, ponieważ ludzie odzwyczaili się od czytania długich form i zdecydowanie wolą krótkie informacje. Warto umieścić wpis w odpowiednim dziale tematycznym, wówczas trafi do niego odpowiedni target.

Inną metodą jest „przedsprzedaż”, czyli umieszczanie oferty sprzedaży na swojej stronie. Klient od razu jest skierowany do formularza zamówienia produktu, który uważamy za najlepszy. Program partnerski można także umieścić w banerze, lub skorzystać z maskowania linków.