Latarnie kojarzą nam się przede wszystkim z oświetlaniem ulic, ale przecież są one ważnym elementem większych ogrodów. Odpowiednio dopasowane mogą wspaniale dopełniać całego obrazu pięknego, przestronnego ogrodu. Pełnią też przecież rolę praktyczną – oświetlają drogę do domu czy podjazdu dla samochodów. Warto więc wybierać latarnie, które nie tylko są ładne, ale również nowoczesne i oszczędne.

[caption id="attachment_306" align="alignleft" width="300"]latarnie Nowoczesne latarnie posiadają nowatorskie rozwiązania dla lepszej wydajności![/caption]

Obecnie producenci korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a najczęściej mówimy tutaj o niezwykle oszczędnych żarówkach LED oraz na przykład czujnikach ruchu. Te pierwsze zapewniają przede wszystkim spore oszczędności, ponieważ pobór prądu jest dużo mniejszy, niż w wypadku standardowych żarówek, a przecież kilka czy nawet kilkanaście latarni ogrodowych może wywrócić rachunki za elektryczność do góry nogami. Warto więc szukać oszczędności. Również wybierając urządzenia z czujnikiem ruchu – nie świecą one wówczas cały czas, tylko wtedy, gdy ktoś znajduje się w ich pobliżu. Wygodne i – ponownie – oszczędne.

Nowoczesny ogród Oświetlenie pełni niezwykle ważną rolę w każdym ogrodzie. W naszym klimacie, gdy jest sporo krótkich, ale wciąż ciepłych dni, przyjemnie jest móc wyjść do ogrodu, poczytać książkę czy po prostu porozmawiać ze znajomymi. Światło więc jest niezbędne, żeby wszystkie te aktywności były udane, dlatego koniecznie – podczas aranżacji ogrodu – zadbać o latarnie, które nie tylko mają pasować do całości, ale również być oszczędne i funkcjonalne. Światło powinno być skierowane w najważniejsze miejsca ogrodu, na przykład tam, gdzie znajduje się stół. Trzeba zadbać o doświetlenie chodników i alejek, żeby można było swobodnie poruszać się po zmroku. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w latarnie z zastosowanymi żarówkami LED, ponieważ dają ogromne oszczędności w skali roku.

Ładne i funkcjonalne Obecnie w sklepach możemy znaleźć niezwykle dużo przeróżnych latarni. Jedne są wykonane w stylu nowoczesnym, z okrągłymi kloszami, aluminium, z nietypowymi rozwiązaniami. Możemy również znaleźć takie, które przypominają te używane na ulicach kilkaset lat temu. Te stylizacje sprawiają, że można znaleźć produkty pasujące do niemalże każdego ogrodu – niezależnie, czy ktoś zdecydował się na nowoczesny, czy jednak bardziej klasyczny styl. Warto nadmienić, że produkowane obecnie latarnie są wyposażone we wszystkie nowoczesne rozwiązania – zabezpieczenia przed zwarciem, wydajne i ekologiczne żarówki, opcjonalnie systemy wykrywania ruchu. To sprawia, że mówimy tutaj o produktach uniwersalnych, które będą służyły przez wiele lat.