Nawet z pozoru niegroźne zawadzenie lusterkiem o wystającą przeszkodę, na przykład o inny pojazd, może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia lusterka. W przypadku lusterek w oplach Vectra C uszkodzeniu może ulec obudowa lusterka, wkład lusterka, system jego podgrzewania czy elektryczny system sterowania lusterkiem. Jeśli jeden lub więcej wymienionych elementów ulegnie uszkodzeniu, lusterko w zasadzie nadaje się już tylko do wymiany na nowe. Jedynie przy uszkodzeniu wkładu możemy zdecydować się na wymianę tylko tego elementu, co oczywiście pozwoli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Skąd wziąć nowe lusterko do Opla Vectra C?

Opel Vectra C to auto klasy średniej produkowane w latach 1988-2008. Od 2008 roku, w miejsce Opla Vectra C wprowadzony został model Insignia. Jeśli szukasz nowego lusterka do tego modelu auta, musisz szukać produktu dedykowanego dla konkretnego przedziału wiekowego samochodów z tej serii. Lusterko do samochodu Opel Vectra C z ostatnich roczników (2002-2008) powinno być dostępne w większości dobrze zaopatrzonych sklepów z częściami samochodowymi, w szczególności w sklepach z częściami do samochodów marki Opel. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zamiast zakupu nowego lusterka możesz poszukać jego używanej wersji. W tym drugim przypadku można sporo zaoszczędzić, ale jednocześnie ryzykuje się zakupem elementu już częściowo zużytego, mającego na sobie wyraźne ślady eksploatacji.

Kiedy kupić lusterko w całości?

Nie w każdej sytuacji istniej konieczność zakupu całego lusterka do Opla Vectra C. Jeśli uszkodzeniu uległo samo szkło, wtedy wystarczy zainwestować w nowy wkład. Ten nawet w przypadku najnowszych egzemplarzy Opla Vectra C kosztuje niewiele, a jego wymiana jest prostsza niż myślisz. Wkład możesz wymienić samodzielnie lub odwiedzić pierwszy lepszy warsztat samochodowy, gdzie wymiana samego wkładu lusterka nie powinna zając więcej niż kilka-kilkanaście minut. Gorzej, gdy uszkodzeniu uległa obudowa lub mechanizm sterujący, w jaki wyposażone jest lusterko. Opel Vectra C (nowsze roczniki) wyposażony jest w lusterka elektryczne, podgrzewane i jeśli jeden z tych elementów ulegnie uszkodzeniu, zwykle trzeba wymienić całe lusterko.