W powiedzeniu, że mężczyźni nigdy nie dorastają, kryje się wiele prawdy i jeśli tylko brakuje Ci pomysłu na prezent dla swojego męża, brata lub ojca, uniwersalnym wyborem mogą być zabawki zdalnie sterowane. Co warte podkreślenia, dostępne na rynku zabawki sterowane radiowo to zaawansowane technologicznie cudeńka, o których zakupie marzy praktycznie każdy mężczyzna. Jeśli kupisz dorosłemu mężczyźnie zdalnie sterowaną zabawkę, ten nie tylko się nie obrazi, ale wręcz przeciwnie, będzie Ci niezwykle wdzięczny. A jakie zabawki zdalnie sterowane najlepiej sprawdzą się w formie prezentu?

Zdalnie sterowany samochodzik

samochód zdalnie sterowanyTo najpopularniejsza kategoria zabawek zdalnie sterowanych. W sprzedaży znajdziesz niezliczoną ilość samochodzików sterowanych radiowo, różniących się od siebie wielkością, kształtem, zwrotnością, zasięgiem sygnału radiowego czy szybkością, z jaką poruszają się po różnych typach nawierzchni. Profesjonalne samochody zdanie sterowane potrafią rozwijać zawrotne szybkości, mogą poruszać się po trudnym terenie (na przykład po piasku lub po trawie) i mogą mieć duże rozmiary. Oczywiście możesz zostać przy mniejszych modelach, które pozwolą na zabawę w zaciszu własnego domu.

Drony i inne zabawki latające

To dość nowa, ale obecnie niezwykle popularna kategoria zabawek zdalnie sterowanych. Tego tupu zabawki standardowo wyposażone są w śmigła i żyroskop, dzięki czemu możemy nimi latać w różnych kierunkach. Opanowanie sterowania taką zabawką zajmuje sporo czasu i jest znacznie trudniejsze niż sterowanie modelem auta poruszającego się tylko w jednej płaszczyźnie. Być może właśnie dzięki temu latające zabawki zdalnie sterowane stały się tak popularne i chętnie sięgają po nie osoby w różnym wieku. Jeśli dysponujesz większą kwotą, możesz pomyśleć o zakupie modelu drona wyposażonego w kamerę.

Zabawki pływające

Zdalnie sterowane motorówki, katamarany lub jachty to specyficzna kategoria tego typu zabawek. Kupując taką zabawkę na prezent, trzeba mieć świadomość, że do zabawy potrzebny jest większy akwen wodny. Jeśli jest zima, być może zamiast zdalnie sterowanej łódki, lepszym wyborem będzie jednak zakup zdalnie sterowanego samochodu lub mini drona.