Od wielu lat na rynku wycieraczek samochodowych królowały wycieraczki przegubowe, czyli tzw. wycieraczki szkieletowe, składające się z charakterystycznego metalowego stelaża, do którego przytwierdzone było gumowe pióro. Obecnie coraz większą popularnością wśród kierowców cieszą się wycieraczki bezprzegubowe, czyli tzw. wycieraczki płaskie. W ofercie firmy Bosch znaleźć można zarówno klasyczne wycieraczki szkieletowe – linia Eco i Twin, jak i nowoczesne wycieraczki płaskie – linia Aerotwin. Jakie są cechy charakterystyczne obu tych grup wycieraczek i które z nich wybrać do swojego auta?

Wycieraczki szkieletowe Bosch

To wycieraczki o klasycznej budowie, składające się z metalowego stelaża, do którego przymocowane zostało gumowe pióro. Ten rodzaj wycieraczek samochodowych standardowo instalowany był w większości modeli samochodów osobowych i pojazdów użytkowych przez kilkadziesiąt ostatnich lat. Wycieraczki tego typu to sprawdzone konstrukcje, które w prosty sposób można dopasować do wymagań niemal każdego modelu auta. Podstawową wersją takich wycieraczek w ofercie firmy Bosch są wycieraczki Eco. Wycieraczki Bosch w tej wersji wyposażone są w trwały metalowy szkielet zewnętrzny odpowiednio zabezpieczony przed korozją, w gumowe pióro pokryte cieniutką warstwą grafitu oraz plastikowy adapter, który umożliwia zainstalowanie wycieraczki w różnych modelach samochodów. Nowszy model szkieletowych wycieraczek Bosch to wycieraczki Twin. Te wycieraczki wyposażone zostały w pióra wykonane z dwóch różnych mieszanek gumy. Dzięki temu ich praca jest cichsza i bardziej wydajna, a ryzyko przypadkowego porysowania szyby znacznie mniejsze.

Przegubowe wycieraczki Bosch (https://abcwycieraczki.pl/firm-pol-70-Wycieraczki-Bosch.html) z serii Eco powinny zainteresować przede wszystkim tych kierowców, którym zależy na wysokiej jakości produktu przy jego atrakcyjnej cenie. Jeśli szukasz produktu wyższej jakości, ale o klasycznej wycieraczki Boschkonstrukcji, wybierz wycieraczki Bosch z serii Twin – zapłacisz za nie nieco więcej, ale będziesz mieć pewność, że korzystasz z produktu najwyższej jakości.

Wycieraczki płaskie Bosch

Ten rodzaj wycieraczek został pozbawiony charakterystycznego, zewnętrznego przegubu. Jego miejsce zajęło odpowiednio wyprofilowane pióro z wewnętrzną metalową szyną, która nadaje całości konstrukcji odpowiednią sztywność i gwarantuje mocne przyleganie wycieraczki do szyby. Płaskie wycieraczki Bosch z serii Aerotwin to produkty dedykowane dla wybranych marek samochodów, instalowane fabrycznie w wielu nowych modelach aut osobowych, zwłaszcza w samochodach z górnej półki cenowej. Warto pamiętać, że ten rodzaj wycieraczek nie będzie pasował do każdego auta i jeśli już decydujesz się na te ciche i niezwykle wydajne w działaniu wycieraczki samochodowe, wcześniej sprawdź, czy możesz je zainstalować w swoim samochodzie.