student-849825_640

Kiedy trzeba wydłużyć czas pracy komputera przenośnego, zewnętrzny akumulator laptopa może być najlepszym rozwiązaniem. Baterie te są coraz popularniejsze w segmentach zarówno konsumentów jak i w ramach rynku komercyjnego, ponieważ pozwalają użytkownikom zwiększyć moc swoich komputerów – także tego rodzaje baterie do laptopów Asus działają przez dłuższy okres czasu niż tradycyjne baterie laptopów.

Zewnętrzne baterie laptopa na ogół używają litowo-jonowy (Li-ion) lub litowo-polimerowy (LiPo) skład. Oba te typy akumulatorów zapewniają wysoką energię i są sprawdzone przez technologie i są ekonomicznie. Są one również bardziej przyjazne dla środowiska niż starsze chemiczne baterie.

Zewnętrzne baterie do laptopów asus mają kluczowe funkcje w tym zakresie - zmienne wyjścia napięciowe i asortyment zasilaczy. Kluczem jeśli chodzi o specyfikację przy wyborze dłużej działającej baterii jest ilość energii, która będziemy posiadać, ponieważ jest to ilość, która będzie miała zapewnić zasilanie do korzystania z komputera. Chociaż wiele baterii laptopa jest określonych za pomocą miliamperów (mAh) to ocena akumulatora w celu wskazania pojemności baterii, jest podawana w ramach watogodzin (Wh) – daje to lepsze określenie, ponieważ jest tu więcej wartości bezwzględnej, która jest niezależna od napięcia akumulatora.

Popularne konsumenckie wersje rozszerzonych zestawów baterii laptopa są zwykle dostarczane w przedziale 74-142 Wh. Będzie to na ogół dostarczało wystarczająco dużo energii do pracy laptopa przez kolejne od 5 do 12 godzin, w zależności od pojemności akumulatora i poboru mocy komputera. Handlowe wersje tych baterii są zazwyczaj dostępne w przedziale 200-500 Wh, aby zmaksymalizować czas działania komputera podczas używania ich jako zdalnego źródła zasilania dla laptopa.

Należy zwrócić uwagę na kwestię wymagań napięcia w komputerze przy wyborze zewnętrznej baterii do laptopa. Mimo, że te baterie często dostarczają napięcia w kilku dyskretnych odstępach czasu, należy upewnić się, że jedno z tych dostępnych napięć wyjściowych jest w zakresie +/- 1 wolt wymaganego napięcia Twojego laptopa. Jednakże, ponieważ zwykle można znaleźć uniwersalne opcje akumulatorów, zawierające od trzech do pięciu różnych wyjść napięcia tej samej baterii może to być używane do napędzania wielu różnych laptopów o różnych wymogach napięcia. Oprócz wymogu napięcia, konieczne jest upewnić się, że zasilacz, który pasuje do gniazda zasilania komputera jest dołączony do samego akumulatora albo jest dostępny jako opcja.  Baterię do laptopów Asus znajdziesz w specjalnych sklepach ze sprzętem elektronicznym, np.: http://www.laptopshop.pl/pol_m_Baterie_Baterie-Asus-635.html.