Decydując się na zakup konsoli playstation 3 często zwracamy uwagę wyłącznie na jej parametry – wersję, pamięć, czy też okablowanie. Oczywiście, są to elementy ważne, ale jakże często zapominamy o tym, że równie ważny jest odbiornik do jej odtwarzania.



Do wyboru mamy kilka telewizorów przeznaczonych do odbioru obrazu z konsoli playstation 3. Jednym z nich są telewizory kineskopowe, które choć już nie są produkowane, to nadal mają szeroką szerzę swoich zwolenników. Głównie dlatego, że bardzo dobrze sprawdzają się podczas gry na platformie. Niestety, nie są bez wad. Najpoważniejszą z nich jest szkodliwy wpływ na wzrok. I to o wiele większy niż w przypadku innych odbiorników. Inną alternatywą jest telewizor LCD, który cieszy się bardzo dużą popularnością. I to nie tylko z uwagi na produkcję telewizorów, ale również monitorów do komputera.



Ich specjalnie opracowana konstrukcja umożliwia bezproblemowe wyświetlanie obrazów nadawanych przez konsolę playstation 3. Jeszcze innym rozwiązaniem jest telewizor plazmowy, owiany w ostatnim czasie dość niechlubną sławą, które często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. To właśnie te odbiorniki w przedstawionej wyżej technologii w przypadku gier konsolowych wypadają najlepiej. Dzieje się tak nie tylko z powodu dobrej jakości obrazu, ale również szybkości matrycy czy tez szerokiego kątu widzenia, co w trakcie grania na konsoli playstation 3 istotnie wpływa na komfort użytkowania. Dlatego w czasie oglądania telewizorów warto ustawić się pod różnych kątem, i to nie tylko na wprost, ale i z lewej bądź prawej strony.



Konsola playstation 3 będzie dawać satysfakcję z użytkowania tylko wtedy, gdy obraz na telewizorze będzie cieszyć się bardzo dobrą jakością. A żeby tak się stało musi być wyposażony w HDMI, który gwarantuje mu najwyższą jakość sygnału – dźwięku i obrazu. Warto również zadbać o to, aby znajdowały się w nim przynajmniej trzy gniazda.



Jak zatem widać na komfort użytkowania konsoli składają się nie tylko posiadane przez nią parametry, ale również rodzaj odbiornika telewizyjnego, który poprzez wysoką jakość dźwięku i obrazu może zapewnić nam satysfakcję z korzystania.