Konwertery satelitarne to urządzenia, które służą do wzmocnienia oraz od przesunięcia sygnałów z zakresów  10,7 - 11,7 i 11,7 - 12,75 GHz do zakresu pierwszej częstotliwości satelitarnej. Obecnie mają one bardzo szerokie zastosowane. Możemy również podzielić je na kilka rodzajów. Aktualnie wyróżniamy rożne odmiany konwerterów satelitarnych, które różnią się od siebie wieloma szczegółami, między innymi różnic możemy szukać w częstotliwości generatora, w sposobie odbieranej polaryzacji czy też w paśmie wyjściowym oraz wejściowym.

Między innymi możemy wyróżnić konwertery satelitarne pełnozakresowe, które obecnie cieszą się największą popularnością i są najchętniej wybierane przez klientów. Są one również bardzo łatwo dostępne w większości sklepów. Czym się wyróżniają tego rodzaju konwertery? Pozwalają między innymi na odbieranie programów, które są nadawane z polaryzacją pionową oraz z polaryzacją poziomą. Możemy również wyróżnić konwertery podwójne – są to dwa niezależne od siebie konwertery mieszczące się w jednej obudowie. Pozwalają one na odbiór dwóch różnorodnych programów satelitarnych na dwóch tunerach. Innym rodzajem konwerterów są także konwertery satelitarne quad czy też dual. Prócz tego do popularnych rodzajów należa także konwertery quatro, a także Monoblock, który obsługuje dwie satelity.

Z pewnością więc jest w czym wybierać, gdyż jak widać, rodzajów konwerterów satelitarnych jest naprawdę bardzo wiele. Oczywiście przed zakupem musisz przeanalizować jaki typ i jaki rodzaj konwertera satelitarnego będzie dla ciebie odpowiedni. Jeśli nie wiesz, to zawsze możesz poprosić o pomoc na przykład pracownika sklepu, który z całą pewnością pomoże ci dokonać odpowiedniego wyboru. Co do cen konwerterów to rzecz jasna są one bardzo różnorodne, zależą nie tylko od ich rodzajów, ale także od sklepów, które je oferują, gdyż każda firma ma na ogół nieco inne ceny produktów, niemniej jednak możesz być pewny, że bez problemu uda ci się znaleźć konwertery po przystępnych dla siebie cenach.