Dzięki aktualnie dostępnym nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, praktycznie każdy może stworzyć niesamowicie ładny film. Wystarczy, ze wyposażymy się w odpowiedni sprzęt filmowy. Nie chodzi tu jedynie o najwyższej klasy kamery nagrywające w wysokiej jakości. Często potrzebujemy znacznie bardziej skomplikowanych ujęć, jak te chociażby z lotu ptaka. To bardzo skomplikowane, ale możliwe do wykonania również w przypadku prawie amatorów, którzy tworzą swoje pierwsze produkcje filmowe. Potrzebować jednak będziemy drona. To dzisiaj niezwykle powszechny sprzęt, który dostaniemy bez najmniejszego problemu również w niewielkich cenach. Wystarczy, że nauczymy się taki sprzęt dobrze pilotować i dokupimy gimbal.

To specjalny stabilizator do kamery, który zostaje przyczepiony do drona. Będziemy mogli go swobodnie obracać, dzięki czemu uzyskamy jeszcze piękniejsze ujęcia. Oczywiście podstawą będzie umiejętność pilotowania naszego drona. Dopiero jeżeli ta umiejętność zostanie perfekcyjnie przez nas opanowana będziemy mieli możliwość korzystania z wszystkich dobrodziejstw, jakie oferuje nam gimbal. Nie jest to sprzęt tani, ale te do amatorskich filmów znajdziemy w całkiem korzystnych cenach. Oczywiście w przypadku, gdy chcemy tworzyć niemal profesjonalne produkcje filmowe, nie będzie on wystarczającym rozwiązaniem, ale dla wszystkich pasjonatów filmowych, którzy robią to rekreacyjnie jest to rozwiązanie jak znalazł. Wybranie odpowiedniego gimbala da nam możliwość zainstalowania na nim wymaganej przez nas kamery czy też sprzętu fotograficznego. Niektóre z modeli są przystosowane jedynie do montażu sprzętu amatorskiego, ale w doskonałych cenach znajdziemy również gimbal, który dopasowany będzie do montażu profesjonalnego sprzętu. Wykonanie perfekcyjnych ujęć, że sprzętem takim jak gimbal będzie łatwe nawet dla amatora. To doskonały sprzęt, ponieważ pracować będziemy mogli z nasza kamerą na różnych wysokościach nagrywając zarówno krótki rzuty z niskich wysokości jak i pełne panoramy terenu do znacznie bardziej ambitnych produkcjigimbal filmowych.

Gimbal jest sprzętem, który na pewno zaskoczy Cię prostotą swojego działania. To naszpikowany elektroniką stabilizator obrazu, który sprawi, że nie będą Ci straszne zarówno warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, jak również usunięte zostaną wszystkie drgania, które naturalnie powstają przy poruszaniu się dronem. Dodatkowo możliwość obracania kamery w trakcie lotu sprawi, że powstałe ujęcia będą zachwycające. Oczywiście przede wszystkim będziemy musieli wybrać odpowiedniego – silnego i ładownego drona.