Gdy chodzi o nazywany już często kultowym festiwal Opener, bilety na to wydarzenie bywają dość trudne do zdobycia. Jak to bywa w przypadku imprez tak dużej rangi zainteresowanie przekracza ilość biletów, jakie przygotowali organizatorzy imprezy. I chociaż, gdy chodzi o Opener, bilety dostępne są w bardzo dużej ilości, to jednak dla tych którzy marzą o tym aby się tam znaleźć i tak jest to za mało. Dlatego na pewno nie dziwi to, że większość osób niemalże poluje na możliwość zakupienia biletów jako jedni z pierwszych osób, czekając na moment rozpoczęcia ich sprzedaży.

Dzisiaj można powiedzieć że zadanie mają nieco ułatwione, bowiem jak chodzi o Opener, bilety są dostępne w sprzedaży online. Jednak dostęp do Internetu ma obecnie praktycznie każdy, i dlatego wiele osób czeka na rozpoczęcie sprzedaży właśnie po to, aby mieć pewność ich kupna. Dlatego tutaj ci którym uda się zakupić je jako jedni z pierwszych z pewnością będą mogli bawić się na imprezie w bardzo ciekawym towarzystwie.

Ci, którzy zwlekają z zakupem biletów często potem żałują gdyż bywa że nie uda sie im zakupić biletów w momencie kiedy są jeszcze dostępne, i w sytuacji gdy decydują się na ich zakup po prostu ich już nie będzie. Jeżeli ktoś posiada bilety na ten festiwal i z różnych powodów nie może się tam znaleźć na pewno nie będzie narzekał na brak zainteresowania ze strony tych którzy będą chcieli je odkupić. Bywa, że ceny biletów wtedy są znacznie wyższe niż cena początkowa, ze względu na ogromne nimi zainteresowanie.