Podobnie jak w przypadku większości części samochodowych, tak i do felg istnieją pewne grupy akcesoriów. Niektóre z nich zapewniają bezpieczeństwo, inne są elementami obowiązkowymi, a jeszcze inne mają podnosić atrakcyjność naszego pojazdu. Co można wyróżnić w ramach takich dodatków?

Nakrętki oraz śruby

akcesoria do felg

Tego typu akcesoria do felg znajdują się na podstawowym wyposażeniu i załączone są do każdego zestawu montażowego, lecz może zajść potrzeba ich uzupełnienia lub wymiany, a wtedy dokupuje się pojedyncze elementy tego typu. Nawet bez fachowej wiedzy łatwo ocenić, gdy zachodzi potrzeba ich wymiany, bowiem wystarczy odkręcić śrubki i przyjrzeć się czy nie występuje na nich rdza bądź uszczerbki. Oznaką konieczności wymiany będzie też niepewne mocowanie lub problemy ze sprawnym odkręceniem. Można też kupić śruby oraz nakrętki stożkowe o charakterze zabezpieczającym, które mają zapobiegać kradzieżom. Są one solidnie wykonane i posiadają różne kombinacje zabezpieczające. Uzupełnieniem tej kategorii są produkty chemiczne, w tym kleje oraz spreje, przeznaczone do poszczególnych prac montażowych oraz co najważniejsze chroniące poszczególne elementy przed korozją.

Pierścienie centrujące

Kolejne dość podstawowe akcesoria do felg to pierścienie centrujące, które mają za zadanie dopasować felgi do piasty pojazdu. Także te elementy znajdują się w wyjściowych zestawach montażowych, lecz żywotność tych części jest ograniczona, choć prawidłowo eksploatowane mogą służyć nawet kilka lat. Istotny jest ich prawidłowy montaż - powierzchnia przylegania musi być czysta, a wewnętrzna strona pierścieni zabezpieczona specjalnym smarem, który zapobiega ich przywieraniu wskutek wysokiej temperatury. Elementy te wymienia się profilaktycznie co kilka lat, natomiast oznaką konieczności ich wcześniejszej wymiany mogą być wibracje odczuwalne w układzie kierowniczym.

Dekielki

Każdemu kierowcy zależy na tym by jego samochód był bezawaryjny i działał jak najlepiej, lecz przy okazji każdy chce by pojazd dobrze się prezentował. Z tego względu akcesoria do felg cieszące się dużą popularnością to dekielki. Pozwalają one na dowolny tuning optyczny, bowiem dostępne są różne ich rozmiary oraz warianty. Mogą różnić się kolorem czy ogólnym designem, natomiast często mają one po prostu logo najbardziej popularnych producentów, więc można dopasować je do marki swojego samochodu. Dostępne są dekielki zakrywające tylko otwór bądź też zasłaniające także śruby. Poza względami estetycznymi element ten ma również zastosowanie funkcjonalne, bowiem zanieczyszczenia nie przedostają się dzięki temu do piasty.