Na rynku urządzeń drukujących dominuje kilka dużych podmiotów, które mają w swojej ofercie dziesiątki modeli urządzeń o różnej specyfikacji technicznej. Dzięki temu, choć nasz wybór zwykle ograniczony jest zaledwie do kilku, maksymalnie kilkunastu różnych marek produktów tego typu, to i tak bez problemu znajdziemy drukarkę odpowiadającą naszym potrzebom i aktualnym możliwościom finansowym.

Warto w tym miejscu wspomnieć o wciąż aktualnym podziale sprzętu drukującego na urządzenia klasyczne, atramentowe i na nowoczesne drukarki laserowe, które nie korzystają z tuszu, lecz ze specjalnych tonerów. W tym miejscu interesują nas jednak przede wszystkim drukarki atramentowe, które są sprzętem najchętniej wybieranym przez użytkowników prywatnych, dedykowanym do zastosowań domowych.

[caption id="attachment_420" align="alignleft" width="193"]tusz do drukarek epson Tusze do drukarek epson na: www.magusz.com.pl[/caption]

Jeśli szukamy nowego tuszu do drukarki, pierwsze z czym się zetkniemy, to konieczność znalezienia kartridża dopasowanego do konkretnego modelu i marki używanego przez nas sprzętu drukującego. Jeśli jest to drukarka marki Epsilon, potrzebne będą nam tusze do drukarek Epson. Jeśli szukamy tuszu do drukarki HP, szukamy wśród produktów HP itd. Niestety oryginalne tusze do drukarek charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną, dlatego spora grupa użytkowników szuka dla nich wartościowych zamienników. Na rynku tuszy do drukarek znajdziemy wielu producentów zamienników - uniwersalnych tuszy czarnych lub kolorowych pasujących do wielu modeli wielofunkcyjnych urządzeń drukujących różnych marek. To sprytne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić, choć niejednokrotnie wiąże się z lekkim obniżeniem jakości wydruku lub z drobnymi problemami w działaniu drukarki. Wiele zamienników mają wspomniane już wcześniej tusze do drukarek Epson, a także drogie tusze HP, Brother czy Canon.

Rozwiązaniem alternatywnym, pozwalającym na ominięcie konieczności zakupu nowego pojemnika z tuszem, jest zakup zestawu regenerującego. Takie zestawy zawierają nowy tusz, który należy wprowadzić do wyczerpanego, starego pojemnika. Niestety samodzielne próby regeneracji często kończą się niepowodzeniem, dlatego część użytkowników wybiera tusze regenerowane przez wyspecjalizowane w tym firmy. Takie regenerowane kartridże z reguły są znacznie tańsze od produktów oryginalnych, ale korzystając z nich trzeba się liczyć z różnego rodzaju komplikacjami, w tym z wyraźnym pogorszeniem jakości wydruków. Jeśli interesują Cię produkty oryginalne tj. tusze do drukarek Epson, HP czy Brother, tańszych produktów szukać można w sklepach internetowych. Często trafiają się promocje, dzięki którym można wyraźnie zaoszczędzić, kupując nowy zestaw oryginalnego tuszu na zapas.