Kiepska widoczność na drodze w czasie złej pogody to najgorsze, co może przydarzyć się w trasie każdemu kierowcy, mniej lub bardziej doświadczonemu. Nie mamy oczywiście wpływu na to, że ulewa albo burza śnieżna ograniczają nam widoczność na drodze, ale możemy znacznie poprawić jakość widzenia jezdni dzięki regularnej wymianie wycieraczek samochodowych. Tak jak każda rzecz wycieraczki Valeo zużywają się i i wymagają wymiany na nowe. Warto pamiętać, że wymiana wycieraczek samochodowych to tylko kilka minut, a poprawa widoczności i komfortu jazdy jest zdecydowanie bezcenna w tym wypadku.

Kiedy należy wymienić wycieraczki Valeo w swoim samochodzie?

Wycieraczki Valeo

Należy wspomnieć, że to nie cała wycieraczka ulega zużyciu, ale jej gumy, które mają bezpośredni kontakt ze ścieraną powierzchnią. Całe wycieraczki mogą ulec jedynie mechanicznemu zniszczeniu, które na szczęście zdarza się bardzo rzadko. Zużyte wycieraczki Valeo należy wymienić wtedy, kiedy tylko zauważymy pierwsze oznaki gorszej widoczności. Zużyte wycieraczki będą zdecydowanie gorzej odprowadzać wodę i śnieg z szyby, raczej rozmazywać płyn do spryskiwania szyb niż traktować go jako pomoc w jej wyczyszczeniu. Czasem też gumy z wycieraczek ulegają mikrozniszczeniom, które sprawiają, że wycieraczka gorzej chodzi po szybie. Te uszkodzenia powstają też wskutek złego używania wycieraczek, na przykład na szybie z której wcześniej nie został usunięty lód lub brud.

Dlaczego warto wybrać wycieraczki Valeo?

Na rynku dostępne są i tańsze, i droższe wycieraczki. Warto rozejrzeć się za odpowiednimi wycieraczkami dla swojego modelu samochodu, muszą mieć odpowiednią długość i kształt. Świetnym wyborem są wycieraczki Valeo wybierane na tzw. „pierwszy montaż”. Są to wycieraczki dostarczane często do fabryk samochodowych i montowane w nowych autach. Producenci aut nie mogą się mylić, co do jakości danych wycieraczek skoro je wybierają do projektowanych przez siebie samochodów. Polecenie producenta samochodu to przecież najlepsza gwarancja jakości danego produktu.