Koszt fototapety zależy od kilku czynników. Pierwszy z nich to materiał, na którym fototapeta jest drukowana – im lepszej jakości papier, tym łatwiej przykleić fototapetę do ściany i tym jest ona trwalsza. Drugi to format fototapety – na ogół im większa tym droższa. Trzeci, najważniejszy z nich, to rodzaj fototapety, czy jest to fototapeta z gotowego szablonu o z góry określonych przez jej producenta wymiarach, czy też jest to produkt stworzony według indywidualnego projektu, na zamówienie klienta. W tym drugim przypadku cena fototapety może być znacznie, nawet kilkukrotnie wyższa od fototapety przygotowanej na postawie gotowego szablonu.

fototapety według własnego projektuWydruk fototapety w Warszawie, według indywidualnego projektu, zwykle będzie znacznie droższy niż zakup gotowej fototapety przygotowanej na podstawie istniejącego, gotowego do druku szablonu. Wynika to przede wszystkim z kosztów przygotowania nowego projektu graficznego. Choć obecnie nie ma z tym większego problemu i większość profesjonalnych firm, które zajmują się przygotowywaniem wydruków fototapet w Warszawie również świadczy usługi tego typu, to jednak czas przygotowania takiego indywidualnego wydruku jest dłuższy, a zatem i jego koszt musi być odpowiednio wyższy. Ostateczna cena wydruku to suma liczby metrów kwadratowych gotowej fototapety.

Warto pamiętać,

że wydruk fototapety w Warszawie lub w innym polskim mieście, na podstawie zdjęcia lub nadesłanego przez klienta motywu, musi być poprzedzony jego obróbką graficzną. Taka fotografia, grafika lub motyw musi zostać przygotowany do druku, musi zostać nadana mu odpowiednia forma, by ostatecznie mógł być wykorzystany jako wzór do przygotowania fototapety o określonych przez klienta wymiarach. Co ciekawe, w przypadku wymiarów nie ma większych ograniczeń. Wydruk fototapety w Warszawie, w firmie, która specjalizuje się w tworzeniu tego typu materiałów może mieć dowolny format. Po prostu firma dysponująca odpowiednią maszyną i fachowcami, którzy potrafią przygotować grafikę dobrej jakości, może tworzyć fototapety o niestandardowych wymiarach tzw. fototapety wielkoformatowe. Oczywiście w przypadku tego typu zleceń ostateczny koszt usługi może być znacznie wyższy.