Motocykle to obok samochodów jedne z najliczniejszych pojazdów, które można spotkać na naszych drogach. Wielu zwolenników motorów to pasjonaci, którzy oddają się swoim maszynom bez reszty. Nie jest to tani sport, ponieważ wymaga bardzo dokładnego przygotowania. Szczególną rolę dla bezpieczeństwa odgrywa tutaj odzież, która chroni kierującego przed poważnymi urazami. sklep DaineseJazda na motorze wiąże się z wieloma zagrożeniami, jednak można je zminimalizować dzięki ostrożnemu zachowaniu na drodze i dostosowaniu stylu jazdy oraz prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Jednak, nawet najbardziej rozważni kierowcy, powinni być zaopatrzeni w odpowiednią odzież ochronną, dzięki której ich podróż będzie o wiele bardziej bezpieczna. Ważne jest, aby jej wykonanie było solidnie, dlatego przy wyborze, warto postawić na sprawdzone marki, które od lat zajmują się tworzeniem takich produktów. Jedną z nich jest europejska firma Dainese.

Włoska pasja

Dainese to włoskie przedsiębiorstwo, które jest światowym liderem rynku w produkcji sportowej odzieży ochronnej. Zajmuje się produkcją ubrań dedykowanych nie tylko motocyklistom, ale także wielbicielom jazdy na rowerze i nartach. Firma oficjalnie powstała w 1972 roku za sprawą Lino Dainese, choć już kilka lat wcześniej młody przedsiębiorca projektował ubrania i badał potrzeby motocyklistów. Wszystko dlatego, że sam był zapalonym miłośnikiem jednośladów i oddawał się swojej pasji bez reszty. To właśnie w 1972 roku powstał pierwszy produkt, który wszedł na rynek. Były to specjalne spodnie, które odpowiadały na potrzeby kierowców. Produkt odniósł duży sukces, czego efektem był pierwszy sklep Dainese, jaki powstał w rodzinnym mieście Lino. W 1974 roku marka wprowadziła nowe, jak na ówczesne czasy rozwiązanie, czyli specjalne wkładki, które miały poprawiać komfort użytkowania odzieży. Ich elastyczność okazała się się strzałem w dziesiątkę - wielu kierowców pokochało innowacyjność tego produktu.

Ochrona dla pleców

W 1974 roku sklep Dainese wzbogacił się o kolejny produkt - kurtkę z protektorem pleców. Było to ciekawe rozwiązanie, które znacznie poprawiło bezpieczeństwo jazdy, przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu kierującego. Kolejne lata przynosiły następne ulepszenia, dzięki którym motocykliści mogli czuć się bezpieczniej. Takim ulepszeniem były między innymi wstawki na kolana, czy okolice bioder. Z biegiem czasu nowoczesna odzież, zaczęła pozyskiwać coraz więcej zwolenników, co przyczyniło się do otwarcia kolejnych sklepów Dainese. Od 2008 roku prowadzona jest także sprzedaż internetowa. Artykuł powstał we współpracy z https://lagunaseca.pl/