W dzisiejszym artykule zajmiemy się ochroną smartfona, która to jest przecież niezwykle ważnym elementem. Każdy zapewne wolałby, aby jego urządzenie służyło mu przez długi czas, bez uszkodzeń i kosztownych wizyty w serwisie. W takim wypadku warto stosować etui na telefon. Dzisiaj przedstawimy wam 5 zalet z wykorzystywania pokrowca oraz podpowiemy, jaki rodzaj wybrać.

Ochrona przed brudem

Pierwsza i niepodważalna korzyść to oczywiście ochrona przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Nie jest tajemnicą, że smartfony, które od nowości były noszone w etui na telefon, są w dużo lepszej formie, niż te, które takiej osłony nie miały. Dodatkowa warstwa chroni przed kurzem, brudem, pyłem, oraz różnego rodzaju innymi zanieczyszczeniami, które mogą szkodzić urządzeniu nie tylko ze względów estetycznych, ale także wpływać na jego gorsze działanie.

Uszkodzenia mechaniczne i zarysowania

Kolejna zaleta to oczywiście ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Smartfon to urządzenie, które jest najczęściej wystawiane na ryzyko upadku z dużej wysokości. etui na telefonTelefony wyślizgują się z rąk, wypadają z kieszeni lub torebki. W przypadku wszystkich tych niefortunnych zdarzeń, urządzenie w etui na telefon posiada dodatkową warstwę amortyzacyjna, a co za tym idzie, ma większe szanse wyjść z tego bez szwanku.

Warstwa antypoślizgowa

Skoro jesteśmy przy wyślizgiwaniu się z ręki, trzeba wspomnieć, że etui na telefon zapewnia również pewniejszy chwyt w dłoni użytkownika, co jednocześnie minimalizuje ryzyko jej przypadkowego opuszczenia. Jeżeli wybierzemy etui na telefon silikonowe, będzie to z pewnością materiał, który zapewni większą przyczepność, czy to do dłoni, czy do powierzchni, na którą odkładamy telefon.

Ochrona przed zamknięciem

Korzystanie z etui na telefon to również ochrona przed zamoczeniem telefonu. Oczywiście nie wszystkie pokrowce są wodoodporne, jednak mimo wszystko, jeżeli telefon jest w pokrowcu i przez przypadek zdarzy nam się wylać coś na niego (np. szklankę wody), mamy dużo więcej czasu na osuszenie urządzenia, zanim ta dostanie się do wrażliwych elementów elektronicznych.

Oryginalny wygląd telefonu

Ostatnia – dla wielu najważniejsza zaleta – to bez wątpienia wartość estetyczna. Kupując etui na telefon, możemy znacznie zmienić wygląd telefonu. Oczywiście istnieją także case przeźroczyste, które mają za zadanie pełnić funkcję jedynie ochronną. Większość z nich to jednak etui w różnych kolorach, pokryte dodatkowo grafikami. Tutaj zakres jest bardzo duży, a wiele zależy od tego, jaką tematykę wybierzemy. Oryginalnych wzorów etui na telefon szukaj na https://mobiwear.pl.