komin

Firma MK Żary to największy polski producent kominów wykonanych ze stali szlachetnej, przeznaczonych do oprowadzania spalin z kotłów opalanych paliwami płynnymi tj. olej opałowy i gaz ziemny oraz jeden z największych producentów kominów przeznaczonych do odprowadzania dymu z kotłów opalanych stałymi materiałami opałowymi tj. koks, węgiel, brykiet drzewny i inne. Kominy MK to nowoczesne konstrukcje, które z jednej strony gwarantują wysoką skuteczność odprowadzania spalin z kotłów różnych typów, z drugiej strony są to konstrukcje wyróżniające się eleganckim, nowoczesnym wyglądem zewnętrznym, przez co bez problemu mogą być instalowane na zewnętrznych fasadach różnych typów budynków.

Dzięki efektownemu wyglądowi oraz doskonałym właściwościom termoizolacyjnym, wiele modeli kominów MK może być bez przeszkód instalowanych w miejscach ogólnie dostępnych, nie tylko na budynkach pełniących funkcje magazynowe czy produkcyjne, ale również bezpośrednio na bocznych ścianach budynków mieszkalnych lub obiektów pełniących funkcję usługową lub handlową.

W ofercie firmy MK Żary znaleźć można wiele różnych systemów kominowych, w tym kominy jednościenne i dwuścienne, a także różnego rodzaju akcesoria montażowe, nasady kominowe, neutralizatory, tłumiki i inne urządzenia pozwalające na zbudowanie nowoczesnego, wyciszonego i dobrze zaizolowanego przewodu kominowego w obiekcie dowolnego typu. Co warte podkreślenia, wszystkie nowe kominy MK wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej, co wpływa nie tylko na atrakcyjność tego typu konstrukcji, ale również na ich trwałość. Dzięki zastosowaniu stali szlachetnej, kominy tej firmy odporne są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, na rdzę oraz działanie kwasów i innych substancji żrących zawartych w spalinach.

Wybierając dwuścienne kominy MK nie musisz prowadzić ich wewnątrz istniejącego, murowanego przewody kominowego. Kominy dwuścienne przeznaczone są do instalacji na zewnątrz budynków. Nie muszą być zatem obudowane osłoną kamienną lub ceramiczną, ponieważ posiadają odpowiednie zabezpieczenia ograniczające stopień nagrzewania się stali, z której zostały wykonane. Każdy komin tego typu składa się z dwóch warstw stali rozdzielonych warstwą materiału izolacyjnego. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych obiektów, które nie posiadają murowanego przewodu kominowego. Dla obiektów wyposażonych w murowane kominy, lepszym rozwiązaniem może być zakup tańszego, jednościennego komina MK. Ten system dedykowany jest dla budynków z klasycznym kominem murowanym w celu zabezpieczenia procesu odprowadzania spalin na zewnątrz budynku.