Wybierając się w długo wyczekiwaną wakacyjną podróż, pełniąc rolę kierowcy, chcemy być pewni, że przygotowaliśmy się na każdą, nawet najbardziej zaskakującą sytuację. Większość kierowców obawia się o poprawne funkcjonowanie niezbędnych części do jechania samochodem. Niestety często bywa tak, że to właśnie tak błahe z pozoru rzeczy jak wycieraczki samochodowe, mogą sprawić, że nasza zmotoryzowana wycieczka, stanie się nieprzyjemna lub nawet niebezpieczna. Postarajmy się zatem zrozumieć, dlaczego sprawne i odpowiednio dopasowane pióra wycieraczek, są tak ważnym akcesorium w naszym aucie.

Starsze modele samochodów

Jeśli twoje wycieraczki samochodowe, ze względu na stan swojego zużycia, rozmazują śnieg lub deszcz na szybie, czy też wydając piskliwy dźwięk, sprawiają, że zaczynasz się nimi irytować, zamiast całą swoją uwagę skupić na drodze, oznacza to, iż nadszedł czas byś w końcu zajął się ich wymianą. Dzisiejszy rynek akcesoriów do naszego auta, oferuje niezwykle bogaty wybór piór wycierających. Pośród oferty wielu producentów oraz różnych typów wycieraczek samochodowych, musimy odnaleźć te, które najlepiej będą pasowały, a także spełniały swoją rolę w naszym aucie. Wycieraczki przegubowe to rozwiązanie starszego typu. Charakteryzują się tym, że został w nich zastosowany stelaż z przegubem. Dzięki niemu gumowe pióro zostaje maksymalnie dociśnięte do szyby, tak aby krople wody czy śniegu, został całkowicie z niej zebrane.

Wybierając je musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozmiar, a także sposób mocowania. Decydując się na wycieraczki samochodowe interesującego nas producenta, najlepiej spojrzeć w informację, którą wytwórcy zwyczajowo udostępniają, po to aby szybko oraz z dużą łatwością określić kompatybilność danych piór, do naszego modelu samochodu. Pamiętajmy by przed zakupem zwrócić uwagę na jakość wykonania danego produktu, ponieważ ta, może znacznie się różnić między sobą, zależnie od materiałów zastosowanych przy produkcji. Wycieraczki z kauczuku naturalnego, poddane właściwej obróbce chemicznej, to z pewnością dobra decyzja!

Wycieraczki bezprzegubowe

Nowsze modele samochodów, opuszczając fabrykę, zazwyczaj wyposażone są w wycieraczki płaskie. Generują one mniejszy opór powietrza, dzięki czemu nasz samochód jest bardziej aerodynamiczny. Ich kształt powoduje lepsze przyleganie do szyby, gdy przykładowo rozpędzamy się na autostradzie. Nie ulegają też tak często korozji, jak zdarza się to w przypadku starszego rozwiązania, czyli wycieraczek przegubowych. Zdecydowanie ten typ wycieraczek samochodowych poleca się kierowcom, którzy preferują dynamiczny sposób jazdy. Wycieraczki samochodowe znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np: Wycieraczkidoszyb.pl.