Postęp technologiczny można zauważyć nie tylko na podstawie tego, jak bardzo zmieniły się nowoczesne telefony, ale również na podstawie dodatków do nich. Współczesny smartphone ma większe „osiągi” niż komputer stacjonarny sprzed kilku lat.

Ochrona telefonu

Jednak ulokowanie wszystkich komponentów na dość malej powierzchni sprawia, ze większa funkcjonalność jest okupiona znacznie większą podatnością na uszkodzenia. W rezultacie producenci nowoczesnych smartphonów pracując nad nowymi modelami swoich telefonów opracowują jednocześnie coraz wydajniejsze środki do ich ochrony – jak etui, pokrowce oraz różnorodne case’y. Bardzo dobrym tego przykładem jest etui xperia xa, które występuje w pancernej wersji. W efekcie telefon jest w stanie znieść absolutnie wszystko. Smartphone bez zabezpieczenia w momencie upadku nawet z niewielkiej wysokości, np. podczas wyciągania go z kieszeni lub torebki może nie tyle stracić na swojej funkcjonalności, co stać się całkowicie niezdatny do użytku. Zarysowania są najpowszechniejszą usterką. Porysowany lub popękany ekran zmniejsza komfort z użytkowania i zwyczajnie sprawia, że telefon wygląda nieestetycznie.

etui xperia xa

Koszt, a zysk

Etui xperia xa to niewielki koszt biorąc pod uwagę zyski jakie się otrzymuje dzięki jego zakupowi. Wymiana ekranu lub komponentów w serwisie to zbędne koszty oraz niepotrzebna strata czasu, a dzięki wydajnemu etui można tego łatwo uniknąć. Nowoczesne etui do telefonów nie tylko chronią telefon, ale podkreślają również jego walory wizualne. Wiele modeli można swobodnie personalizować – etui xperia xa w różnorodnych wzorach dość łatwo znaleźć. W rezultacie telefon staje się wizualnym przedłużeniem osobowości, gustów oraz preferencji użytkownika. Smartphone to rodzaj osobistej wizytówki, jego wygląd zwraca uwagę. Posiadając kilka rodzajów etui można łatwo zmieniać styl, nie trzeba cały czas trzymać się „biznesowego” wyglądu, a telefon jest zawsze odpowiednio zabezpieczony.

Oczywiście kupno pokrowca jak np. pancerne etui xperia xa jest opcjonalne, jednak znacznie więcej się w ten sposób ryzykuje. Etui to nie tylko podkreślenie futurystycznego wyglądu telefonu, ale przede wszystkim świadomość, że nie trzeba się martwić o aparat podczas każdorazowego wyjmowania. W rezultacie można się skupić na korzystaniu ze smartphona, a nie planowaniu każdego kolejnego ruchu. Nawet przy najszczerszych chęciach telefon kiedyś upadnie (i to w najmniej odpowiednim momencie), warto zadbać by w razie takiej sytuacji ryzyko permanentnego uszkodzenia telefonu było jak najniższe.