Nowy rok rozpoczął się już na dobre a wraz z nim przyszły do nas nowe trendy i kierunki aranżacji. Zeszły rok spokojnie można nazwać rokiem skandynawskich, gdyż to właśnie ten styl dominował na salonach większości projektantów i designerów. Modne stały się minimalistyczne elementy i nietuzinkowe designerskie dodatki. Jak będzie w tym roku? Czy we wnętrzarskiej branży poczujemy powiew aranżacyjnych świeżości? Wszystko wskazuje na to, że tak i jest czego wyczekiwać. Pierwsze inspiracje z tego roku to kopalnia nowych, wyszukanych pomysłów. Spójrzmy na to, co będzie trenować w tegorocznych aranżacjach.

Mozaiki szklane

Wystrój łazienki banyo.plMozaiki szklane to temat niezwykle ciekawy i warto się nad nim dłużej zastanowić. Wprowadzenie tego nietuzinkowego rozwiązania pozwoli nadać wnętrzu zupełnie nowy wymiar. Schludne i eleganckie mozaiki szklane to doskonałe barwy i trwałość dzięki lakierowi nakładane bezpośrednio na szklane płytki. Samo szkło gwarantuje niepowtarzalny efekt w domowej dekoracji, a możliwości stosowania i kreowanych wzorów są wręcz nieograniczone. Jak się okazuje mozaiki szklane to nie tylko świetny wybór do łazienki, ale również ciekawa inspiracja do salonu. Warto łamać schematy i stosować nieszablonowe rozwiązania, bo to właśnie one wpływają na wydźwięk całego wnętrza.

Designerskie lampy

Oświetlenie to niezwykle ważna kwestia wpływająca nie tylko na estetycznie na całą aranżację, ale także odgrywa dużą rolę w tym, jak na co dzień się czujemy. Źle dobrane oświetlenie może przeszkadzać nam w optymalnym funkcjonowaniu więc warto trzy razy zastanowić się przed samym zakupem. Wszystko wskazuje na to, że 2018 rok będzie rokiem lamp designerskich. Stylizowane lampy i żarówki retro niejednokrotnie pokazały nam swój potencjał w wybitnych aranżacjach ubiegłego roku. Odpowiednie połączenie ich z szklanymi mozaikami, może jeszcze bardziej uatrakcyjnić wystrój łazienki. Unikalny look i duża funkcjonalność sprawia, że coraz więcej osób sięga po tego typu oświetlenie, łącząc ją z innymi elementami stylu industrialnego.

Plakaty retro

Narzekasz na nudne ściany, ale nie lubisz obrazów? Być może to właśnie plakaty retro zaspokoją Twój głód nagłej wnętrzarskiej zmiany. Pięknie oprawione motywy vintage doskonale sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu, wprowadzając do naszego domu odrobinę oryginalnego klimatu XX wiecznej sztuki użytkowej pasują one także do ścian na których zastosowaliśmy szklane mozaiki. Motywy pin-up girl czy pereł dwudziestowiecznej motoryzacji to klimat, który przyprawi nasz salon lub sypialnie o odrobinę stylu i elegancji. Poza samym wzornictwem i metodą wykonania, plakaty retro przyciągają swoją przystępnością i niskimi, atrakcyjnymi cenami.