Pewnie wielu z nas piwnice traktuję jak swoistą graciarnie. Znosimy tam rzeczy, które czasem ciężko jest nam wyrzucić i zostawiamy je na potem w dużych kartonach, które następnie zanosimy do piwnicy. Kartony te piętrzą się z roku na rok ostatecznie tworząc w tym miejscu mnóstwo bałaganu i chaosu. Owszem – piwnica jest miejscem przechowywania, ale najlepiej, gdy znajdują się w niej rzeczy potrzebne – przetwory, rowery, narzędzia. Jak sprawić, czy w piwnicy panował porządek?

Wyzbycie się rzeczy niepotrzebnych?

Regaly w piwnicy regaly.bizMoże to będzie ciężkie, ale by zapanował porządek należy wyrzucić rzeczy, których nigdy już nie użyjemy, albo takie, które są po prostu zniszczone. Z pewnością w piwnicy znajduje się mnóstwo zbędnych śmieci. Przejrzyj piętrzące się przez lata zakurzone kartony. Wyrzuć z nich to co niepotrzebne, a o czym pewnie zapomniałeś, a co wartościowe poukładaj na regałach takich jak te: https://www.regaly.biz. Regały w piwnicy są bardzo istotne, bo pomagają w organizacji. To właśnie na nich powinna bazować Twoja piwnica i na nich znajdować się poukładane rzeczy, takie jak narzędzia, przetwory, akcesoria rowerowe, czy przedmioty, których nie potrzebujesz w danym czasie mieć w domu. Taki niewielkie i niedrogi zabieg jak umieszczenie regałów w piwnicy bardzo poszerza przestrzeń nawet na niewielkich przestrzeniach.

Wieszaki, półki, pudełka

Na pewno także w Twojej piwnicy panuje rozgardiasz. Zapanuj nad nim wieszając w niej półkę z haczykami, na których powiesisz narzędzia takie jak młotek, piła, śrubokręty. Do opisanych pudełek powkładaj śrubki i nakrętki, czy inne niewielkie elementy, które mogą zgubić się w piwnicy. Zamontuj specjalne haki na rowery, by nie zajmowały one piwnicznej przestrzeni.

Pilnuj porządku

Odkładaj zawsze wszystko na swoje miejsce, pozwoli to uniknąć chaosu i powtórnego bałaganu, a dodatkowo (a może przede wszystkim) skróci czas wykonywanych przez Ciebie czynności, czy poszukiwań rzeczy w piwnicznej przestrzeni. Porządek pozwoli Ci rzeczy trzymać w odpowiednich dla nich miejscach, a sama piwnica przestanie być miejscem ciemnym i nieprzyjemnym.