Wnętrze mieszkania odzwierciedla charakter człowieka. Pokoje mogą być zagracone, przytulne, minimalistyczne bądź stonowane. Bez względu na to w jakim otoczeniu czujemy się dobrze, podstawą każdego wystroju jest oświetlenie. Sztuczne źródła światła towarzyszą nam od niepamiętnych czasów, dlatego warto głębiej zastanowić się nad tym co umieszczamy w swoim domu. Świece nadają klimat, oraz sprawiają że mieszkanie ma dobre wibracje.

Świece naturalne

świece naturalne

Świece różnią się przede wszystkim materiałem z którego są wykonane. Do świec naturalnych zaliczamy:

  • Świeca z wosku sojowego
  • Świeca z wosku kokosowego
  • Świeca z wosku palmowego

W procesie spalania świeca może wydzielać szkodliwe substancje stopniowo uwalniane do powietrza. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na skład. Naturalne świece dają nam gwarancje, że powietrze będzie wolne od zanieczyszczeń co jest o tyle ważne, że przy niektórych rodzajach lotnych związków, możemy być narażeni na ból głowy bądź reakcje alergiczne.

Męskie nuty zapachowe

Świece naturalne

mogą mieć dodatkową funkcję dzięki nutom zapachowym. Zamiast odświeżaczy powietrza podłączonych do prądu, możemy postawić na naturalność. Świeca z ciekawymi, mocnymi nutami zapachowymi takimi jak opium czy drzewo sandałowe, nadadzą klimatu i sprawią że każdy wchodzący do domu gość, zapamięta ten zapach na długo. Jedni wolą delikatne nuty morskie, a inni intensywne nuty ziołowe. Świece tak samo jak męskie perfumy można dobierać pod względem charakteru i preferencji. Mahoń, dąb, tytoń, tabaka, whisky - już sama nazwa rozbudza zmysły a co dopiero zapach. Takie pomieszczenia jak kuchnia, czy łazienka wymagają dodatkowego źródła zapachu, który nie musi być wcale pryskanym odświeżaczem powietrza. Świeczka zapalona na 15 minut będzie dużo zdrowszym i lepszym rozwiązaniem.

Bezpieczeństwo. Gdzie umieścić świece

Należy pamiętać że mamy do czynienia z ogniem i pomimo pięknie tlącego się płomienia gdzieś na stoliku bądź szafce nie należy go zostawiać bez opieki. Świeca powinna mieć przestrzeń dookoła, jak i nad swoją powierzchnią aby uniknąć zaprószenia ognia. Podstawki z drewna bądź metalu oprócz walorów estetycznych zapobiegną rozlewaniu się wosku. Świeca będzie świetnie wyglądać w centrum pomieszczenia, gdyż to na niej skupi się nasz wzrok - dodatkowo łatwo będzie kontrolować płomień. Świece mają w sobie ciepło i tajemnice. Pomieszczenia z tlącym się ogniem wiele zyskują, niezależnie od tego czy jest to mieszkanie kobiety, mężczyzny czy pary. Po ciężkim dniu pracy jedni zasiądą przy komiku a inni przy blasku świecy.