Osoby, które decydują się stworzyć swoją własną stronę internetową, prędzej czy później usłyszą o terminie responsywność. Bardzo dużo osób z pewnością słyszało już o resposnywnych witrynach internetowych, ale tak naprawdę mało kto wie, co to tak naprawdę jest i czym tak naprawdę charakteryzują się responsywne strony www.

responsywna strona www

Najprościej rzec mówiąc, responsywność to bardzo ważna cecha witryny internetowej, która umożliwia dostosowanie się jej praktycznie do każdej rozdzielczości. Responsywne strony www powinny wyświetlać się prawidłowo nie tylko na komputerach i laptopach, ale również i na wszystkich urządzeniach mobilnych takich jak np. telefony komórkowe, smartfony, czy coraz popularniejsze tablety. Osoby, które przeglądają strony internetowe za pomocą telefonu komórkowego, bardzo szybko zauważą, że niektórych stron praktycznie nie da się przeglądać z postaci ekranu telefonowego.

Responsywność ma właśnie za zadanie umożliwienie nam poruszanie się po stronie internetowej również w niewielkich rozdzielczościach. Z racji tego, że coraz więcej osób korzysta z sieci właśnie z urządzeń mobilnych to na naszym rynku pojawiać się będzie najprawdopodobniej coraz więcej profesjonalnych stron responsywnych.