Tenis to sport wymagający. Potrzebna jest tu nie tylko odpowiednia kondycja fizyczna i umiejętności, ale również odpowiednie obuwie. Wybór butów w przypadku tenisa jest szczególnie istotny. Wynika to z faktu, iż na różnych kortach tenisowych znajduje się różne podłoże. Buty do tenisa muszą być zatem dobrane pod kątem podłoża, na którym zamierza się grać. Na co zatem szczególnie zwrócić uwagę wybierając buty do tenisa?

Wybór butów do tenisa

Wybór odpowiednich butów do tenisa nie jest wcale taki prosty jak mogłoby się to wydawać. Trzeba pamiętać, że tenis to sport bardzo wymagający. Nietrudno w nim o kontuzję. Wybierając obuwie trzeba mieć to na uwadze. Buty muszą zapewniać nie tylko odpowiedni komfort, ale również bezpieczeństwo. Obuwie tenisowe musi być zatem wykonane z materiałów wysokiej jakości. Warto zatem postawić na dobrą i renomowaną markę. Przykładem może być sklep https://e-megasport.com. Przy wyborze butów do tenisa istotny jest wybór odpowiedniej podeszwy. Ta musi być dostosowana do konkretnego rodzaju kortu.

Buty do gry w tenisa – jak wybrać je prawidłowo?Podeszwa a rodzaj kortu tenisowego

Korty tenisowe mogą mieć różną nawierzchnie. Może być to nawierzchnia twarda, ziemna lub trawiasta. Buty do gry w tenisa muszą być dostosowane do konkretnej nawierzchni. Buty na nawierzchnię twardą muszą cechować się trwałością. Muszą zatem posiadać sztywną cholewkę i podeszwę. Buty na korty twarde muszą również być odpowiednio zamortyzowane. Natomiast buty na korty ziemne posiadają charakterystyczny bieżnik, często nazywa się go "jodełką". Dzięki temu buty te cechuje bardzo dobra przyczepność do podłoża. Buty do gry w tenisa na korcie ziemnym posiadać powinny także wzmocnioną część boczną. Zapewnia to właściwą stabilizację stopy. Wybierając się na kort trawiasty sięgnąć powinno się po buty o płaskiej podeszwie i posiadające małe gumowe wypustki. Zapewni to odpowiednią przyczepność nawet na mokrej trawie. Buty na nawierzchnię trawiastą cechować powinna także duża elastyczność. Wszystkie wymienione rodzaje butów oferuje wspomniana już sklep https://e-megasport.com.

Dopasowanie butów do gry w tenisa

Buty do gry w tenisa muszą być idealnie dopasowane pod kątem rozmiaru. Nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Najlepiej jeśli będą miały pół centymetra luzu w palcach. Dodatkowo buty tenisowe posiadać powinny również sztywny zapiętek. Dzięki temu stopa nie będzie się ślizgać. Buty dobrze jest mierzyć w takich samych lub podobnych skarpetach, w których zamierza się grać. Pozwoli to na lepsze dopasowanie rozmiaru. Oczywiście kiedy znajdzie się już swój idealny rozmiar to nic nie stoi na przeszkodzie, aby buty kupować online, np. w sklepie z damskimi i męskimi butami sportowymi https://e-megasport.com.