Bagażnik, który chcemy kupić powinien być na pewno wygodny w montażu, bezpieczny jak i także nieprzesadnie drogi. Zależy nam także na tym, aby nie niszczył naszych rowerów. Dowiedzmy się w ogóle jaki mamy wybór?

Trzy najważniejsze kwestie

bagażniki rowerowe

Przy wyborze bagażników rowerowych bierzemy pod uwagę kilka najważniejszych kwestii. Na pewno zależy nam, aby bagażniki rowerowe były wygodne i szybkie w montażu, bezpieczne podczas jazdy oraz aby nie były ryzyka oraz porysowania rowerów. Gdy jednocześnie zależy nam na niskiej cenie, to musimy zrezygnować z czegoś. Szybkie i wygodne bagażniki rowerowe są zakładane na hak. Jeśli transport ma być stabilny, powinna to być raczej platforma, a niżeli wieszak. Bagażnik, który jest przyczepiany do klapy naszego samochodu odpada. Szybka jazda po nierównych drogach powoduje, że wszystko się trzęsie. Do tego możemy zniszczyć nie tylko rowery, ale także samochód.

Jaki dachowy bagażnik wybrać?

Kupując bagażnik rowerowy musimy się liczyć z kosztem pomiędzy 300, a 350 złotych. Kupując takie uchwyty możemy mieć pewność, że szczypce, które przytrzymują ramę roweru są wykonane z niezdzierającego materiału. Nie będziemy musieli za każdym razem kręcić motylkami czy też używać masy narzędzi. Jeśli musimy zaoszczędzić to może wybrać bagażniki rowerowe stalowe. Podstawowe aluminiowe uchwyty nie są lepsze od stalowych. Niestety są bardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli nasz uchwyt ma zrobione szczypce z plastiku twardego, to powinniśmy owinąć ramę naszego roweru kawałkiem dętki. Jednak założenie tanich dachowych belek, trzech uchwytów jak i także rowerów trwa mniej więcej godzinę. No cóż coś za coś.

A może bagażnik na hak?

Na pewno nikt z nas nie wyobraża sobie zakładania roweru na dach samochodu terenowego, który jest przecież bardzo wysoki. Nie wyobrażamy sobie także jazdy samochodem, który razem z załadunkiem ma 3,5 metra na wysokość. Oczywiście jest to osiągalne i można tak jeździć, ale jednak nie jest to wygodne. Rozwiązaniami bardzo dobrymi będą bagażniki rowerowe, które mocuje się bezpośrednio do holowniczego haka. Nie zależnie od samej wysokości samochodu bardzo łatwo umocować na nim pakunek dosyć nieporęczny. Co więcej możemy swobodnie wjeżdżać ze swoimi rowerami wewnątrz garażu. Śmiało można powiedzieć, że jest to coraz bardziej popularny sposób przewożenia rowerów. Oczywiście to na jakie bagażniki postawimy zależy tylko i wyłącznie od nas. Sami zdecydujemy, które rozwiązanie jest dla nas najlepsze.