Już od jakiegoś czasu możemy usłyszeć o tym, że modelarstwo zaczyna wracać do łask. Widać to już choćby po rosnącym zainteresowaniu, jakim cieszy się w sieci, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że o wzroście popytu na samoloty RC do sklejania mówią również właściciele sklepów, które często stawały się miejscami spotkań modelarzy. Czemu zawdzięczamy nową tendencję i czy możemy mówić o trendzie, który będzie utrzymywał się przez dłuższy czas?


Trudno o prognozy, które charakteryzowałyby się stuprocentową sprawdzalnością, można jednak domniemać, że przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w popularności, jaką cieszą się modele RC dla początkujących. Są to stosunkowo nowe propozycje, w które jeszcze nie tak dawno temu zaopatrywaliśmy się wyłącznie podczas składania wizyt zagranicznych, dziś jednak samoloty RC do składania dostępne są również w polskich sklepach, początkujący modelarz, który liczy na naprawdę dobrą zabawę może więc szybko wejść w ich posiadanie i nie musi zaprzątać sobie głowy tym, jak ściągnąć je do kraju.
Dziś trudno jest jeszcze prorokować, czy moda na modele RC dla początkujących przerodzi się w coś bardziej trwałego, prawdopodobieństwo zaistnienia takiego stanu rzeczy nie jest jednak wcale małe.