Wielu przedsiębiorcom szczególnie zależy na tym, aby móc na własnym biznesie wyjść na plus. Jest to możliwe nie tylko dzięki inwestycjom i stałemu rozwijaniu swoich możliwości oraz oferty, ale również dzięki odpowiedniemu rozliczaniu wszystkich kosztów oraz przychodów firmy. Z tego powodu dobrze jest zadbać o możliwość właściwego i zgodnego z prawem odejmowania od swoich przychodów wszystkich poniesionych wydatków.

Oczywiście, zależnie od firmy oraz jej zakresu działalności, do kosztów wrzucać można rozmaite wydatki. Trzeba mieć przy tym świadomość, że niektóre z nich, np. tusz do drukarki, papier do wydruków czy inne akcesoria niezbędne przy prowadzeniu firmy będą mogły być rozliczane praktycznie w każdej sytuacji. Sprawdźmy, co można bezpiecznie wrzucić w koszty przy różnych typach działalności.

Sprzęty biurowe i koszty prowadzenia działalności

Przede wszystkim w koszty firmy wrzucić można wrzucić to wszystko, bez czego firma nie jest w stanie funkcjonować i rozwijać się. Oznacza to możliwość wrzucenia w koszty materiałów biurowych, takich jak drukarka i tusz do drukarki, komputer, wszelkie artykuły papiernicze, długopisy czy wszystkie inne produkty tego rodzaju. W koszty firmy można wrzucić również stronę internetową, która służy zarabianiu, jej obsługę czy wszelkie dodatkowe, wykupione specjalnie w celu rozwijania działalności produkty i usługi.

tusz do drukarki

Warto zasięgać opinii

Czasami zdarza się, że nie jesteśmy pewni, czy możemy cos wrzucić w koszty firmy. Dotyczy to sytuacji, gdy np. tusz do drukarki jest używany również w domu albo do rozwijania dodatkowej działalności hobbystycznej. Księgowi radzą w takich przypadkach wykonać dwie czynności. Po pierwsze, warto wrzucić do działalności firmy również to, co robimy hobbystycznie – na przykład prowadzenie bloga, w przypadku którego tusz do drukarki przyda się przy przygotowywaniu ofert współpracy i wysyłaniu ich do kontrahentów. Drugą czynnością w przypadku bardziej kontrowersyjnych kosztów jest zasięgniecie opinii w Urzędzie Skarbowym.